Камерен хор „Иван Спасов” изнася тази вечер концерт в Иконната галерия в Старинен Пловдив. Пловдивските хористи са подготвили специална програма за предстоящото си гостуване на фестивал в Македония, на който ще се отбележат 1100 години от смъртта на Св. Климент Охридски и ще се изпълнява само православна музика.
Певческата формация вече е натрупала богата история, изпъстрена с много участия в престижни национални и международни фестивали. Създадена е през 1979 година, а от 1999 година със съгласието на фондация "Проф. Иван Спасов“ получава правото да носи името на една от най-забележителните личности в новата културна история на България. От 2000 година диригент на хора е Гергана Люцканова-Петрова, негов хормайстор е Росица Димова.
Опашки от желаещи да разгледат голямата постоянна експозиция на Градска художествена галерия се появиха в Пловдив. Над 830 пловдивчани и гости, сред които не малко чужденци, успяха безплатно да се насладят на великолепието на българското изобразително изкуство, създавано през последните 200 години, представено в историческата сграда на ул...
Археологията е наука, която ни връща в миналото – но за да стигнем до това минало, трябва да спазваме строги правила, казват организаторите на новата изложба в Регионален археологически музей – Пловдив . На 17 май 2024 г. ще бъде открито четвъртото издание на изложбата „Открития“, която по традиция представя най-интересните резултати от..
Археологът София Христева разказва за Небет тепе в следващото пътешествие из „Духовните маршрути в Пловдив“. Тази събота - 17.05.2025 г., в 10:00 ч. със сборен пункт пред входа на Небет тепе, започва поредният маршрут от новият сезон на „Духовни маршрути в Пловдив 2025“. Водач ще бъде археологът София Христева, която освен доказан специалист..
С писателя акд. Владимир Зарев по романа му "И аз слязох" си говорим и питаме - защо темата за разпятието на Иисус Христос продължава да вълнува хората 2000 г. по-късно ? И още - защо Бог го изпраща на земята, за да разреши проблема за властта, и каква е връзката човек и Бог? Слушайте, интересно е.
Най-старият фестивал за камерна музика в Европа отваря в неделя своето 61-во издание. Международният фестивал на камерната музика в Пловдив е знаково и устойчиво културно събитие за града и страната. На 18 май от 19,30 ч. в емблематичното пространство на Регионален етнографски музей Пловдив стартира 61-то издание на Международен фестивал..