Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асеновград извади от хазната 300 000 лева за спешни ремонти

| обновено на 15.06.16 в 14:36

Нови 300 хиляди лева за капиталови разходи единодушно гласуваха общинските съветници на днешната сесия в Асеновград. 

Най-много средства - 124 хиляди лева ще отидат за спешен ремонт на проблемния водопровод в квартал "Св.Георги", а 29 хиляди лева са предвидени за ремонтни дейности на кухненския блок в ОДЗ "Бако Динчо". 

Останалите нови обекти са свързани с проекти по оперативна програма "Региони в растеж" и включват рехабилитация на дворните пространства на двете големи градски гимназии и мерки за енергийна ефективност в детска градина "Пролет". 

Промяната в разчета за финансиране на капиталовите разходи ще бъде обезпечена с приходи от продажба на общинско имущество, които до момента са в размер на 500 хиляди лева, поясни кметът Емил Караиванов. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кола изгоря на АМ "Тракия" край Пазарджик

Лек автомобил „Хюндай“ изгоря на автомагистрала „Тракия“ в района на 93-я километър по посока София. Сигналът е получен малко преди 15 ч. на тел. 112.  По първоначални данни става дума за автомобил, който е пътувал от Пловдив към столицата и се е самозапалил в движение. Водачът е успял да спре колата в аварийната лента.  Незабавно на мястото са..

публикувано на 10.03.25 в 16:34

Общината вече не плаща наем на Гергов за разсадника, премести го на свой терен

Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев.  Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..

обновено на 10.03.25 в 12:47

Санират още 32 блока в Пловдив

32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов.   В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове.  За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..

публикувано на 10.03.25 в 12:28

В Пазарджишко пак арестуваха пияни и дрогирани шофьори

Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик.  По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици.  Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..

публикувано на 10.03.25 в 12:13

Кметът на Пловдив уволни заместничката си Женя Петкова

Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника.  Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..

обновено на 10.03.25 в 11:52