Ботев подписа с тримата бразилци Фелипе Бризола, Жоао Пауло и Рафаел де Соуза. Контрактите и на тримата са за по 1 година, с опция за удължаване за още 12 месеца.
Крум Стоянов също се присъедини към тима на Ботев (Пловдив). Защитникът подписа преди седмица с пловдивчани, като договорът му е за срок от две години.
24-годишният Крум Стоянов е бивш футболист на Локомотив (Пловдив), Славия и Черноморец (Бургас).
Рафаел Диего де Соуза е роден на 8 юли 1986 година и има двойно гражданство – бразилско и италианско. Централният защитник е играл е за тимове в Бразилия, Обенинените Арабски Емирства и Европа, като в Стария континент е играл за швейцарския Лугано.
Фелипе Безера Бризола е роден на 6 юни 1990 година в Бразилия. Играе в средата на терена, а преди да премине в Ботев се е подвизавал в тимове в Бразилия..
Жоао Пауло да Силва Араухо е роден на 2 юни 1988 година в Бразилия. Играе в най-предни позиции от своите сънародници и се изявява като централен нападател. Преди да облече „жълто-черния“ екип е играл за отбори в родината си и в Корея.
Локомотив (Пловдив) подписа договор с Андрей Киндриш. Централният защитник е поредното ново попълнение за това лято. Киндриш е с контракт за две години. Андрей Киндриш e роден на 12.01.1999 година в Румъния. Юноша е на Университатя (Клуж), През своята кариера се е състезавал за Ботошани, Академика Клинче, Санта Клара, УТА Арад. За последно е бил част..
Ивелин Попов призна, че най-голяма заслуга за напускането му от Ботев (Пловдив) има старши треньорът Николай Киров. Халфът разкри, че все още не се е разбрал с нито един клуб и не знае къде ще продължи кариерата си. Той не отхвърли възможността и да спре да играе. “Доколкото ме познавате, аз исках да си завърша кариерата в Ботев (Пловдив). Имахме..
Двубоят между Александър Василев и Ото Виртанен дава началото на сблъсъка между България и Финландия за Купа "Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже. Това стана ясно след тегленето на жребия за срещата между двата тима. Програмата стартира в събота в 12:00 часа с два мача на сингъл. Финалистът от US Open при юношите..
Академик (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) със 75:72 (12:19, 26:12, 24:18, 13:23) в контролна среща, играна в старозагорската зала „Общинска“. Това бе първа проверка за двата баскетболни отбора от предсезонната им подготовка. Домакините стояха по-добре на паркета през първата четвърт и я спечелиха с 19:12. Баскетболистите на Академик обаче..
Капитанът на България Валентин Димов изрази увереност във възможностите на отбора преди двубоите за Купа „Дейвис" срещу Финландия от Световна група I на Купа „Дейвис". България ще бъде домакин на срещата от световното отборно първенство за мъже на 13 и 14 септември на кортовете на ТК „Локомотив" в Пловдив. Срещите в събота ще започнат в 12.00 ч., а в..