Община Пловдив започва монтирането на камери и осветление в подлеза на бул. „Цар Борис Трети“ от северната страна на Тунела и в градинката на мястото на бившия ресторант над Тунела, съобщи кметът Иван Тотев. Следващата година на зелената площ ще бъде поставен и макет на Стария град от 3 кв м.
Общината смята да направи места за култура и на площадките пред Градската художествена галерия на "Гладстон", пред Дома на културата и пред кино „Космос. За целта тя е издала едномесечно предписание на собствениците на ламаринените магазини пред „Космос“ да ги махнат, след това ще ги събаря принудително.
На следващата сесия на Общинския съвет в Пловдив общината ще предложи 130 000 лева да бъдат отпуснати целево за ремонт на фасадата на Етнографския музей. Работата трябва да завърши до 14 септември, когато Пловдив ще е домакин на среща на президентите на 13 Централно- и Източноевропейски държави, поясни кметът Иван Тотев. Именно в емблематичната сграда на Стария град държавните глави ще бъдат посрещнати от президента Росен Плевнелиев.
Оранжев код за високи температури обяви НИМХ за 23 юли. Денят ще бъде слънчев. В Северна България временно ще проникне относително хладен въздух. Вятърът ще бъде слаб от изток. Ще бъде горещо с максимални температури между 36 и 42 градуса. В Пловдив се очакват 40 градуса. По Черноморието ще бъде слънчево, със североизточен вятър. Максималните..
Достъпът до централната алея на Гребната база тази вечер ще бъде ограничен за един часа. Причината е пръскане срещу комари в парк „Отдих и култура“. Пловдивчани няма да бъдат допускани в зоната между 21 и 22 часа. Пръскането срещу комари ще продължи до началото на август в различните райони. Ще се извършва в късните часове на денонощието. От общината..
Министерският съвет ще разгледа на редовното си заседание създаването на еднолично акционерно дружество с държавно участие "Магазин за хората". То ще е под шапката на Земеделското министерство. Държавната верига ще ползва магазинната мрежа на ЦКС, като се очаква първият маркет да отвори в Пловдив през септември.
Държавата е в готовност да подпомогне хората , чийто домове са засегнати от пожарите. Това заяви пред журналисти в Пловдив министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Средствата ще бъдат осигурени от министерството. Пострадалите семейства могат да получат еднократна помощ в размер на три пъти линията на бедност, което е около 2..
Около 350 шофьори са били санкционирани в Пловдив след проверки на общинската система за видеонаблюдение. Полицаите са прегледали над 430 видеоклипа от началото на месец юни, откогато действа новата мярка за овладяване на пътните нарушения. Най-честите нарушения са преминаване на червен светофар, неспазване на пътни знаци и задължителни посоки,..