В 8 часа тази сутрин бе подновена акцията по издирването на 19-годишното момче, което падна снощи в река Марица край Гребния канал в Пловдив.
Според Бришимов има шанс момчето да е живо, ако е успяло да излезе от водата само.
Инцидентът с 19-годишния Петър Вълчев стана малко след 18 часа снощи. Две са са версиите за станалото. Според приятелката му Десислава Христова двамата са отишли край реката, но момчето се подхлъзнало и паднало във водата. Десислава се е опитала да го спаси, но без успех. Петър не може да плува, разказа сестра му Росица Иванова.
Спасителите не изключват и варианта двамата младежи да са влезли в плитката част на реката и Петър да е попаднал в яма, с каквито Марица изобилства.
Петър Вълчев е абитуриент от електротехникума в Пловдив. Негови съученици също претърсват брега на Марица. Той е сирак от две години, майка му е починала от онкологично заболяване на 40-години.
Къпането в реката е забранено със заповед на общината от 31 май.
Министър-председателят Росен Желязков посети производствената база на ВМЗ-Сопот в Иганов о, където се запозна с технологиите, производствените процеси и капацитета на предприятието. Премиерът разгледа ключови звена в производствения цикъл и обсъди с ръководството на завода текущите предизвикателства и възможностите за развитие на отбранителната..
С 9 % са се увеличили реализираните приходи от нощувки в местата за настаняване в Община Пловдив през 2024 година в сравнение с данните от предходната. Общата сума на приходите през миналата година възлиза на близо 50 милиона и 200 хиляди лева. Повишението по този показател в сравнение с 2019 година е от 74%. Увеличението на приходите от..
Близо два и половина килограма високорискови вещества и опиати конфискуваха през февруари пловдивските криминалисти. По случаите са образувани 84 досъдебни и бързи производства и са арестувани 87 извършители. В откритите количества влизат над 1300 грама метамфетамин, 620 грама марихуана, близо 400 грама синтетични канабиноиди, над 80 грама..
От днес започна редовното машинно миене на улиците в Пловдив. 14 специализирани автомобила, оборудвани с дюзи за по-интензивна водна струя, тръгнаха от базата на ОП „Чистота“ за първото за тази година мащабно миене на уличната мрежа. Заместник-кметът по екология Иван Стоянов подчерта, че е увеличена кратността на миенето, като улиците първа..
Целта е да се повиши сигурността на жителите и гостите на общината. Камери ще бъдат монтирани и в околните села. Дейностите за надграждане на системата за видеонаблюдение ще обхване цялата община,като камерите ще бъдат с умни функции. Те ще могат да разпознават 12 цвята и 10 вида превозни средства, както и техните регистрационни номера...