Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби от поставената под №7 Белинда Бенчич от Швейцария с 2:6, 3:6 в първия кръг на "Уимбълдън" и отпадна от турнира след мач, игран късно снощи. Имаше опасност двубоят, който беше отложен от вторник заради изливащия се над Лондон дъжд да бъде преместен за четвъртък, но в крайна сметка организаторите решиха той да се играе под покрива на централния корт.
Чаровната пловдивчанка спаси два сетбола през първата част, много трудно измъкна гейма за 2:5, справи се с нови две възможности на Бенчич преди да отстъпи с 2:6. Пиронкова, макар и с много усилия, спечели подаванията си и поведе с 2:1 във втория сет, но последваха четири последователни гейма за швейцарката и резултатът стана 2:5. Най-добрата ни ракета спаси три мачбола и намали на 3:5, но все пак трябваше да отстъпи пред почти безгрешната Бенчич в този мач, който беше наблюдаван от легендата Мартина Хингис.
По този начин Цветана загуби от същата противничка на същия етап, както и през миналата година, и отпада от нейния любим турнир, където през 2010 година беше полуфиналистка, а на следващата стигна до четвъртфинал.
Атлет номер 1 на България за последните три години Пламена Миткова се класира за финала по дълъг скок на Европейското първенство по лека атлетика в зала. Пловдивчанката която е състезателка на Локомотив Пловдив премина квалификациите с осми резултат, като в най-добрия си успешен опит записа 6,59 метра. Тя регистрира още един успешен опит на 6,55..
Десет години след спечеления сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага Габриела Петрова се класира за финал при второто си участие на континентални форуми под покрив. В Апелдорн навършващата 33 години през юни състезателка на Атанас Атанасов записа личен рекорд за сезона от 13.90 метра още при първото си..
Третата ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на чалънджъра на твърди кортове в Херсонисос, Гърция, който е от категория 50. Той се наложи над Рикардас Беранкис от Литва със 7:5, 6:4 в двучасов двубой и продължава без загубен сет. В първата част 31-годишният Кузманов проби във втория гейм, но с 3 години..
Ботев (Пловдив) обяви свободен вход за всички дами, които желаят да посетят неделния мач с Арда (Кърджали). Ето какво написаха "жълто-черните": По повод Международния ден на Жената - 8 март, както и като жест към всички дами, подкрепящи любимия ни клуб, ПФК "Ботев“ обявява вход свободен за нежната половина в "жълто-черното“ семейство за предстоящата..
Жребият в турнира за Купата България по баскетбол при мъжете бе изтеглен днес в столичната зала „Триадица“. Той противопостави пловдивският Академик на много познат съперник - Рилски спортист. Надпреварата ще се проведе в периода 13-16 март в Самоков. Право на участие имат първите осем отбора след втория етап в НБЛ. Ето и какво отреди жребият, който бе..