Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Славия - Заглембе 1:0, Берое - Радник 0:0

"Лига Европа"
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Победа и равенство белязаха старта на българските отбори в началото на новия сезон в Лига Европа. В първи мач от първия предварителен кръг на турнира на Националния стадион "Васил Левски" отборът на "Славия" постигна чиста и авторитетна победа над полския "Заглембе" с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Сердер Сердеров в 85-та минута след пробив отляво и чудесна асистенция на Абуд Омар.

Домакините започнаха предпазливо срещата и през първото полувреме гостите имаха лех превес, но липсата на шанс и вратарят Кирев им попречиха да поведат в резултата. След почивката "белите" погледнаха по-смело към противниковата врата, умело се защитаваха, добре разиграваха топката в средата на терена и търпеливо дочакаха своя миг, за да се поздравят с авторитетна и чиста победа в юбилейния си мач №50 в Европа след 20-годишно прекъсване.

В същото време в Стара Загора "Берое" и "Радник" /Босна и Херцеговина/ в двубой от същата фаза на турнира приключиха 0:0 като головите положения и пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. "Зелените" не можаха да убедят, че са по-добрия отбор, но остават с добри шансове след като не допуснаха гол в своята врата.

Реваншите са на 7 юли съответно в Полша и Босна.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ботев тренира на пълни обороти преди мача с Хебър

Ботев (Пловдив) се готви на пълни обороти за предстоящия сблъсък с Хебър (Пазарджик). Двубоят с "гробарите" е в неделя от 14:30 часа на "Колежа". Последното ново попълнение на "жълто-черните" Джамал Амофа тренира наравно с новите си съотборници. "Канарчетата" са в напреднала фаза по оформянето на неговите документи и е възможно той да дебютира в..

публикувано на 07.02.25 в 18:03

Марица с бърза победа срещу Перун във Варна

Отборът на Марица (Пловдив) записа бърза победа като гост срещу Перун 1 (Варна) с 3:0 (25:10, 25:16, 25:10) в изтеглен мач от 14-ия кръг в Национална Волейболна Demax+ лига за жени, игран този следобед в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Марица остава лидер във временното класиране с 12 победи от 12 мача и 35 точки, а Перун е на..

публикувано на 07.02.25 в 17:59

Съдийски назначения за мачовете от 20 кръг в Първа лига

8 февруари 2025 г., събота, 15:00 ч. ПФК Черно море - ПФК ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1926 ГС: Мариян Георгиев Гребенчарски АС1: Тодор Василев Вуков АС2: Петър Велизаров Митрев 4-ТИ: Михаел Петков Павлов ВАР: Венцислав Георгиев Митрев АВАР: Ивайло Красимиров Ненков СН: Ахмед Яшар Ахмед 9 февруари 2025 г., неделя, 14:30 ч. ПФК Ботев АД..

публикувано на 06.02.25 в 18:03

Марица играе два мача във Варна

Марица (Пловдив) ще изиграе два мача във Варна тази седмица, след като двубоят с Перун (Варна) беше изместен. Срещата от 14-ия кръг между Марица и Перун ще се играе на 7 февруари (петък), от 16:00 б.в. в залата на Първа езигова гимназия във Варна. На следващия ден – 8 февруари (събота), от 16:00 б.в. е двубоят срещу ДКС Варна (Варна), който ще се..

публикувано на 06.02.25 в 17:57

Провериха „Колежа“, безопасен е и готов за международни срещи

Междуведомствена комисия провери стадион  „Христо Ботев“ по Закона за опазване на обществения ред. Колежа е безопасен и готов за международни срещи, гласи становището на комисията.  В нея участваха представители на областната и общинската управа, ДАНС, полиция и пожарна.  По време на инспекцията беше направен оглед на цялото съоръжение – трибуните и..

публикувано на 06.02.25 в 16:22