Започват полетите в рамките на тренировката на военно-транспортна авиация “Balkan Spartan 16”.
Тя ще продължи до 8 юли и ще бъде главно на авиобаза Враждебна. В нея участват военно-транспортни самолети С-27J Spartan и екипажи на Военновъздушните сили на България, Италия и Румъния. Тренировъчните тактически заходи и кацания и пренасянето на товари ще бъдат на летище Чешнигирово, а парашутните скокове – на летищата Пловдив и Чешнигирово. Парашутните скокове ще се изпълняват от парашутисти на авиобаза Крумово и на 68-ма Бригада Специални сили.
Официални наблюдатели на учението ще бъдат представители на ВВС на Литва, Австралия и на Бреговата охрана на САЩ. Те ще преценят дали да се включат в бъдещи тренировки на военно-транспортната авиация, домакинствани от ВВС на България.
Българската държава и германският технологичен концерн „Райнметал“ ще обявят началото на проекта за изграждане на завод за барут и боеприпаси на официална церемония в Министерския съвет. Инвестицията е в размер на близо 1 млрд. лева и се очаква да бъдат разкрити около 1000 работни места. Заводът за производство на барут и 155-милиметрови..
В Пловдивския Окръжен съд ще се проведе разпоредително заседание по делото срещу бившата директорка на Басейнова дирекция – Пловдив Цветелина Кънева. Тя беше арестувана през февруари 2020 година при зрелищна акция на полицията и прокуратурата. Срещу нея е повдигнато обвинение за длъжностно престъпление и безстопанственост. Според обвинението..
Пловдивският апелативен съд ще разгледа жалбата на Мюмюн Искендер срещу отстраняването му от поста кмет на Община Минерални бани. Миналата седмица Хасковският окръжен съд се произнесе "за" отстраняването на кмета. То беше поискано от Софийската градска прокуратура във връзка с разследване срещу Искендер за умишлено извършени престъпления,..
Трудова борса ще се проведе днес през целия ден в градската библиотека "Паисий Хилендарски" в Асеновград. Инициативата е на Дирекция "Бюро по труда" в града. В трудовата борса ще вземат участие работодатели, които ще имат възможност да представят дейността си, да обявят свободни работни места и директно да се срещнат с хората, търсещи работа.
Започва рехабилитацията на магистралния водопровод за водоснабдителна група “Орехово - Малево - Хвойна – Павелско. Обектът се финансира от държавния бюджет и е на стойност почти 1,1 милиона лева. Община Чепеларе получи финансиране за още 2 обекта в селата Павелско и Лилеково по проекти за предотвратяване, овладяване и преодоляване на..