Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Маргарита Попова идва в Сопот за "Вазовата България"

| обновено на 08.07.16 в 11:48

Вицепрезидентът Маргарита Попова се очаква да посети днес Сопот и да награди лауреатите на националния ученически конкурс „Вазовата България“. Това съобщи за Радио Пловдив кметът на общината Деян Дойнов. 

Вицепрезидентът ще връчи призовете на победителите в 9 категории - рисунка, рецитация, музикално изпълнение, презентация, драматизация, клип, есе, стихотворение и фотография. 

Второто издание на националния конкурс се провежда под патронажа на вицепрезидента и е част от тържествата по повод 166-та годишнина от рождението на Иван Вазов, чиято кулминация е утре, на рождения ден на поета. 

По-късно Маргарита Попова ще разгледа къщата музей на Патриарха на българската литература и ще се срещне с кмета на общината Деян Дойнов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

1039 години от разгрома на византийците от цар Самуил при Траянови врата

На крепостта „Стенос“ ще бъдат отбелязани 1039 години от победоносната битка при Траянови врата. Тя е  една от най-големите победи на българската армия в цялата ни история.  В знак на почит към героите ще бъдат поднесени венци и цветя. Организатор на събитието е Община Костенец.  На 17 август 986 г. цар Самуил разгромява византийците в битката..

обновено на 17.08.25 в 08:43

Съборът в Юндола днес е сцена на богатия български фолклор

Живописната местност Юндола в Родопите отново е сцена на едно от най-обичаните летни събития. Традиционният събор „Юндола – 2025“ събира жители и гости на Велинград и региона, за да се потопят в богатството на българския фолклор, песен и танц.  Тържествено откриване е точно в 12 часа по обед, а след това започва и празничната програма с участието..

обновено на 17.08.25 в 08:42

Слънчева неделя на места с превалявания, в Пловдив 33°

Днес преди обяд ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места в северозападните и югоизточните райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб и умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за Пловдив - около 33° . Над Черноморието сутринта, главно над южното крайбрежие, временно ще има..

публикувано на 17.08.25 в 08:41

В Пазарджик общинска техника се включва в сметосъбирането

Община Пазарджик предприема спешни действия за почистване на натрупаните отпадъци около контейнерите в града, съобщи пред журналисти кметът Петър Куленски. Той уточни, че вече са закупени два специализирани камиона, които всекидневно ще обслужват проблемните участъци, където сметопочистващата фирма "Брокс" не е изпълнила задълженията си, съобщава..

обновено на 16.08.25 в 17:13

Напусна ни художникът Минчо Панайотов

Починал е големият пловдивски художник Минчо Панайотов. Това съобщи в социалните мрежи бившата председателка на Дружеството на пловдивските художници Снежана Фурнаджиева. "Напусна ни любим човек, приятел и талантлив художник. Съболезнования на семейството му! Мир и светлина на душата му!", написа тя. Минчо Панайотов е роден на 13 ноември 1944..

публикувано на 16.08.25 в 16:52