Играта Pokémon Go, за краткото време от своето пускане, би всички рекорди по печалби и тегления от нета.
Всеки ден милиони хора в цял свят, сред които и хиляди у нас, изминават десетки километри, за да издирват покемони в така наречената "добавена реалност".
Играта е интересна, въпреки негативните коментари, тъй като тя прави нещо с младите хора, а това доскоро беше невъзможно. Покемоните се намират често край забелжителности и играещите, по време на лова им, дори могат да посетят тези обекти, коментира за Радио Пловдив Иво Мирчев, експерт по IT и маркетинг .
По думите му самото ползване на приложението не е предпоставка за инциденти, но трябва да бъдем внимателни, както и при ползването й, така и при писането на съобщения и провеждането на телефонни разговори.
Приложението е безплатно, но ако искате да имате определни предимства сред останалите играчи, трябва да заплатите. По този начин печели и компанията, създала Pokemon Go.
Теоретично е съвсем възможно да има кражба на лични данни, но това може да стане в съкупност с други елементи, каза Мирчев по повод опасенията, че чрез популярното приложение може да се проследява и събира такава информация. Според него е важното е хората да не се притесняват, че могат да бъдат следени точно от тази игра, поне на този етап, а когато имаме смартфон е добре да преценим дали да държим включена опцията за местополжението и какви да бъдат тези настройки.
Чуйте цялото интервю на Елена Крушкова с Иво Мирчев в прикачения файл.
Пловдив не прави изключение от феновете на Pokemon Go, които се разхождат с телефон в ръка, преследвайки различни покемони. Какво всъщност е толкова интересно в тази игра и може ли да бъде алтернатива на безцелното стоене у дома по време на лятната ваканция? Защо младите хора преследват тези странни за възрастните същества? Дали е масовото разпространение или причината се крие в търсенето на нови приятели? Какво освен прохлада крие сред дърветата Цар-Симеоновата градина през лятото? Отговорите с диктофон в ръка потърси Димитър Владимиров.
Чуйте ги в анкетата с младите пловдивчани, които се разхождат и търсят покемони в града.
Играта Pokemon Go може да се свали лесно на смартфоните. Ползва камерта на телефона и GPS координатите, а хората виждат на екрана, това което ги заобикаля като среда. На различни места се появяват странни създания и чудовища, които се ловят със специални топки.
Рекорден е броят на сигналите за престъпления онлайн срещу деца в мрежата, подадени на Горещата линия на Центъра за безопасен интернет за 2024-а година. 1 750 000 са сигналите, обработени само за миналата година, съобщи Антоанета Василева, координатор на центъра. По думите й в предишни години броят на тези сигнали е стигал до 46 000...
Ученичките от Математическата гимназия в Пловдив - Димана Праматарова и Демира Недева ще представят проекти на международния научен инженерен панаир в Охайо, съобщиха от гимназията. Димана Праматарова от XI "а" клас и Демира Недева от XII "а" на Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ са тазгодишните лауреати на Панаира на..
Как балканското недоволство срещу повишаването на цените и спекулата ще се проектира у нас? Според социалния психолог и университетски преподавател доц. Николай Димитров това недоволство вече е побългарено, при това доста аматьорски. "Защото, ако в Хърватия недоволството тръгна много мощно от един журналист, който обяви този протест за..
Очаквано протестите и бойкотите достигнаха и до България. Опасявам се обаче, че тези инициативи няма да доведат до такова намаляване на цените, както отчитаме намаляване на броя на касовите бележки. Теорията и практиката е доказала в годините, че намеса в пазарните отношения в условията на пазарна икономика трудно може да доведе до нещо,..
Улеснява се лечението на хора с Множествена склероза и п рез тази година 3200 души с увреждания ще получат високотехнологични помощни средства. Това съобщи в програма "Точно днес" Здравка Цветарска, председател на Фондация „МС – Заедно към върха“. Тя уточни, че добрите новини са от Първия национален форум за хората с МС, който се..