Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обвиниха трима, сред които и полицай, отнели луксозни коли от бизнесмен

Пловдивската прокуратура обвини полицай и още двама негови съучастници  за обсебването на две коли.  Престъплението е извършено в периода от декември 2015 г. до февруари 2016 г. 

Тогава обвиняемите са отнели „Фолксваген Туарег“ и „Мерцедес SLK“ от пловдивски бизнесмен. Той се оплакал в МВР, като съобщил,  че това е станало с помощта на полицейски служител. Тогава се задействал  отдел “Вътрешна сигурност” на министерството, чийто експерти започнали разследване и  поставили заподозрените под плътно наблюдение.  

След това са извършени четири обиска и и изземвания, разпити на свидетели,  оглед на документация, експертизи и други, които потвърдили подозренията за престъпната дейност на  групата.  

Тримата са в ареста,  като  държавното обвинение  ще поиска постоянното им задържане под стража. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Микробус изгоря на бензиностанция край ВМЗ-Сопот, пострадал е шофьорът

Шофьор на микробус е пострадал при пожар, пламнал в бивша бензиностанция в района на ВМЗ-Сопот, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". На мястото на пожара са изпратени два пожарни автомобила от противопожарната служба в Карлово. Когато пристигнали на място огнеборците установили, че в помещението на бивша и..

публикувано на 19.08.25 в 09:16

Затварят източното платно на „Рогошко шосе“ до края на септември

Заради ремонт на моста над р. Пясъчник се променя организацията на движение по „Рогошко шосе“.  От днес до 30-ти септември за движение се затваря  източното платно, като трафикът ще бъде двупосочен само в западното платно. 

обновено на 19.08.25 в 08:39

Очаква се повече информация за убийството в Първомай

По неофициална информация, убиецът на жената на полицай от Първомай е задържан в столицата. Очаква се днес от полицията да дадат подробности за акцията, проведена снощи в един от блоковете на общежитията в Студентски град в София, при която беше задържан заподозрян за убийство. От МВР нито отрекоха, нито потвърдиха информацията, че арестуваният е..

обновено на 19.08.25 в 08:39

В Смолян ще се проведе акция за изследване за ХИВ/СПИН

В центъра на Смолян ще се проведе акция за анонимно и безплатно изследване за ХИВ/СПИН. Изнесената лаборатория ще бъде разположена на площада пред храм „Св. Висарион Смоленски“.  От 18:30 часа всички желаещи ще имат възможност на място да се изследват с бързи тестове за ХИВ/СПИН, хепатит В и С и сифилис. А ктивистите на Българския младежки червен..

обновено на 19.08.25 в 08:38

Разчистиха пак стотици тонове боклук от Столипиново

340 тона отпадъци са извозени  със специализирана техника от Столипиново в продължение на шест дни. В района се провежда мащабно почистване и от общинската фирма „Чистота“ и  са премахнати нерегламентирани сметища от  най-замърсените улици,  зоните около пазара и училищата в квартала.  Поддържането на чистотата е обща отговорност, отбеляза..

публикувано на 18.08.25 в 15:13