Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицаят Караджов обжалва мярката си за неотклонение

Пловдивският Районен съд ще разгледа днес жалбата на полицая Венцеслав Караджов срещу взетата срещу него мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Караджов е обвинен за това, че в началото на м. май 2016 г. в землището на с. Дедово, е предоставил огнестрелно оръжие на непълнолетния си син.

На мъжа е повдигнато и друго обвинение  - за убийство на неговите родители Цветан и Божура Караджови, чиито тела бяха открити в дома им в пловдивския квартал „Смирненски”.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Опит за граждански арест в Огняново, полицията се намеси

Трима души са задържани, още двама се издирват з аради съмнения за купуване на гласове в село Огняново. Полицията работи по случая след сигнал на граждани, подаден на тел. 112 около 11 часа днес. Сигналът е за забелязани два  автомобила, които жители на Огняново определят като "съмнителни".  Колите били с пловдивска и старозагорска регистрации...

публикувано на 12.10.25 в 17:56

Двама задържани по подозрение за купуване на гласове в село Огняново

Двама мъже са задържани в пазарджишкото село Огняново по подозрение за купуване на гласове по време на частичните избори за общински съветници, съобщават от МВР. Нарушителите са задържани в ромската махала на селото, където се е събрало голямо множество от хора. Задържаните са се заключили в автомобилите си и са престояли в тях около час, преди..

обновено на 12.10.25 в 16:37

Още пет села подкрепиха протестиращите в Труд за редовен транспорт

Шест села в близост до Пловдив протестират срещу лошата организация и условията на обществения транспорт. За поредна неделя жителите на Труд изразяват недоволството си  временно затвориха Карловско шосе.  Протесът днес се разшири и към него се присъединяват селата Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре, чиито жители за кратко също..

публикувано на 12.10.25 в 16:37

Жандармерия и сигнали за изборни нарушения в Пазарджик

Частичните избори за общински съветници в Пазарджик протичат при засилено полицейско присъствие. Малко преди обяд  в ромските квартали  на общината пристигна и  жандармерия . В полицията  са постъпили  сигнали за купуване на гласове , които в момента се проверяват.  С организирани автобуси продължават да пристигат наблюдатели от страната,..

обновено на 12.10.25 в 15:11

Шест села протестират заради лош транспорт до Пловдив

Жителите на още пет села от Пловдивска област излизат на протест  заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. Днес от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на  Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре . Те настояват за подобряване на транспортната услуга, тъй като в момента стотици хора пътуват всеки..

обновено на 12.10.25 в 14:15