Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До месец става ясно кои фирми ще санират блоковете в Пловдив

Район „Южен“ е рекордьор по броя на фирмите, подали документи за санирането на жилищни блокове. За обновяването на многофамилните жилища там има по 14 фирми, подали документи за обновяването само на една сграда, съобщи зам.-кметът Димитър Кацарски.

Според подадената документация са кандидатствали 102 фирми с общо 291 оферти, тъй като има кандидати за абсолютно всички позиции. Осттранени заради поставяне на офертите в прозрачни пликове са 9 фирми. Разглеждането на всички оферти ще отнеме около месец и комисията ще реши кои ще бъдат допуснати до класиране.

Пловдив е с една от най-облекчените процедури по кандидатсване и единственото ни изискване към фирмите е да са вписани в Камарата на строителите, отбеляза Кацарски.  И припомни, че процедурата за саниране в града обхваща 51 блока, сред които и многоетажни жилища в „Столипиново“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ВАС касира избора на общински съветници в Пазарджик

Върховния административен съд касира избора на общински съвет в Пазарджик.  Делото бе образувано по жалба на кандидати за общински съветници в града. Решението на съда е окончателно.  В хода на делото бяха отворени за повторно преброяване чувалите в 52 секции.  При отваряне на чувалите с бюлетините бе установено, че в голяма част от проверените..

публикувано на 17.07.25 в 16:33

Във Велинград разбиха депо за крадени скъпи коли

Депо за укриване на откраднати луксозни автомобили е разбито във Велинград.  То се е намирало в индустриалната зона на курортния град. На място е открит и иззет луксозен автомобил на стойност над 350 000 лева, както и множество части и елементи от други откраднати превозни средства. Откритият луксозен автомобил, обявен за издирване от СДВР, е..

публикувано на 17.07.25 в 15:07

ВВС са удвоили капацитета си за гасене на пожари

"В последната година Военновъздушните сили са удвои ли капацитета си за гасене на пожари. Догодина ще включим и повече хеликоптери ", каза премиерът Росен Желязков при посещението си в 24-та авиобаза "Крумово". Той уточни, че става дума за удвоен капацитет както на летателна техника, така и ангажирания личен състав. Желязков пристигна там, за да се..

публикувано на 17.07.25 в 14:56

Обезопасяват дупката до Татарево, в която загробват умрелите от шарка животни

БАБХ, контролни органи и полиция отцепиха района около първомайското село Татарево, където от санитарните власт бяха загробени 470 кози и овце, болни от шарка. Случаят стана известен от социалните мрежи, в които жителите на селото изразиха притеснение, че мъртвите животни са загробени на плитко, върху земеделски земи без достатъчни гаранции за..

публикувано на 17.07.25 в 14:42

В "Столипиново" арестуваха дилър на фентанил

Над 48 грама от мощния опиат открили служители от Шесто РУ в лекия автомобил на 39-годишен водач, който бил засечен при спецакция във вторник на територията на квартал „Столипиново“ в Пловдив.  В жилището на криминално проявения и осъждан мъж са открити допълнително електронна веза и други веществени доказателства, че е бил дилър на опасната дрога.  По..

публикувано на 17.07.25 в 13:42