Националните консултанти по неонатология, педиатрия и хирургия ще следят на място състоянието на сиамските близнаци, които продължават да са в интензивното отделение на клиниката по детска хирургия в УМБАЛ „Свети Георги“.
По думите му при това състояние момченцето не може да живее. "Засега се въздържаме от прогноза какви са шансовете и на другото братче, защото световният опит показва, че при разделяне на сиамски близнаци вероятността за спасяване на здравия е около 25-30%", уточни доц. Атанасов.
Близнаците са под 24-часово наблюдение, правят им се всички необходими изследвания. Медиците извършват консултации с републикански специалисти, за да решат какви действия да предприемат. Според него в университетската болница има нужните специалисти и апаратура за разделянето на близнаците, но все още няма решение кога и как ще се оперират новородените.
Това е изключително рядко явление и в световната медицинска практика, допълни доц. Атанасов. Подобен случай не е имало в Пловдив.
Родителите на близнаците са дали съгласието си за евентуални интервенции, но административната процедура е сложна, защото майката е непълнолетна и подписите, които се изискват трябва да бъдат и на нейните родители.
Децата са родени преждевременно в Сливен на 22 август от 14-годишна майка от ромски произход. Бебета са свързани в областта на таза и бяха транспортирани в Пловдив.
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..