Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор показа смел и класен тенис, но титлата остана за Мъри

Григор Димитров за пореден път в тазгодишното издание на China Open ни впечатли с воля за битка, примесена със смел и класен тенис, но Анди Мъри се възползва от два неуверени момента в представянето на българина, за да грабне титлата с 6-4 7-6(2). Това е първият трофей в Пекин за шотландеца и общо 40-и в кариерата му, което го вкарва в един много елитен клуб от само 16 тенисисти с 40 или повече триумфа в ATP турнири. Григор пък дебело подчерта завръщането във висшите ешелони на мъжкия тенис и ще посрещне новата седмица като №18 в света.

„Седмицата беше добра за мен. На финала трябваше да играя срещу един от най-трудните съперници в тениса в момента. Поздравления за победата на Анди. Преди не съм имал добри резултати в Китай. Този път успях да стигна до финала тук. Сега отивам в Шанхай. Надявам се, че ще продължа във възходяща линия до края на годината.“

Олимпийският шампион и победитeл на „Уимбълдън“ Мъри постигна 60-ата си победа в 69 мача от началото на сезона и заслужи пети трофей за годината и общо 40-и в кариерата си.

„Страхотна седмица за мен. Финалът беше на много високо ниво. Григор се бори до края. Беше много трудно и съм доволен, че успях да спечели в два сета. Постигнах доста победи, загубих и някои мачове, но със сигурност като постоянство на резултатите това е най-добрата година в кариерата ми“, каза Мъри, който остава втори в световната ранглиста, но запази шансове да измести Новак Джокович от върха до края на сезона.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

БФС обяви програмата до края на редовния сезон

Спортно-техническата комисия към БФС обяви програмата за кръговете до края на редовния сезон в Първа лига. Ето кога са мачовете на пловдивските  Локомотив и Ботев: 26 кръг: 30.03 16:00 Локомотив – Лудогорец 30.03 18:30 Левски – Ботев 27 кръг: 02.04 16:45 Ботев – Берое 03.04 14:30 Хебър – Локомотив 28 кръг: 05.04 16:30 Черно море – Ботев..

публикувано на 11.03.25 в 17:57

Един от Локомотив и двама от Ботев с повиквателни за младежите

Футболистът на Локомотив (Пловдив) Тодор Павлов получи отново повиквателна за младежкия национален отбор на България! Централният защитник попада в сметките за лагер-сбор и следните две приятелски срещи: 20.03 Кипър – България 25.03 България – Гърция Освен Павлов  и двама футболисти на Ботев (Пловдив) получиха повиквателна за младежкия национален..

публикувано на 11.03.25 в 17:55

Дубълът на Ботев с победа над Марек

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) постигна важен успех с 2:0 над Марек (Дупница). Срещата от 25-ия кръг на Втора лига се игра на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика". И двете попадения за "канарчетата" вкара дошлият през зимата Мариян Вангелов, като нападателят реализира по един гол в двете полувремена. Със спечелените три точки..

публикувано на 10.03.25 в 17:59

Григор Димитров срещу Монфис е във вторник сутринта

Григор Димитров  ще се изправи срещу Гаел Монфис в мач от третия кръг на Мастърса в Индиън Уелс във вторник сутринта не преди 04:30 часа българско време, стана ясно от програмата. Двамата ще излязат за последен двубой на „Стейдиъм 2“, непосредствено след края на срещата при жените между Ема Наваро и Дона Векич. Григор, 14-и в схемата на турнира,..

публикувано на 10.03.25 в 17:55

Локомотив загуби още един мач в добавеното време

ФК ЦСКА 1948 записа успех над Локомотив Пловдив с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Петър Витанов отбеляза и двете попадения за победата на домакините, а резервата Диого Абреу бе точен за Локомотив. Още във 2-ата минута Локомотив Пловдив създаде добра възможност, когато Жулиен Лами бе изведен сам срещу вратаря, напредна, но застигнат от Емил..

публикувано на 08.03.25 в 15:28