Темата за неполучените пари от държавата е поставяна от нас няколко пъти пред финансовия министър – срещаме разбиране, но не срещаме финансиране. Така кметът Иван Тотев коментира неизплатените пари от държавата за спечелената от Пловдив титла „Европейска столица на културата 2019-та“ в размер на 2,5 млн евро.
По думите на Тотев, отказ за подкрепа от държавата няма, но е необходима подкрепа от цялата общественост, за да бъде обяснено, че не става въпрос за проект само за 2019-та година, за който държавата да осигури средства. Този проект ще се изпълнява години наред и започва още от 2017-та.
Въпросът за липсата на държавно финансиране бе поставен и от комисията в рамките на мониторинга в Брюксел. Според Тотев най-важното на този етап е, че Фондация „Пловдив 2019“ вече е подготвила няколко ключови проекта за период от 3 години , всеки на стойност над 1,5 млн лв, които ще бъдат реализирани, дори и Общината да не получи финансиране. Комисията обаче предупреди, че проблемът ще стане съществен, ако до следващия мониторинг през октомври 2017 г парите още не са получени, заяви Тотев.
Сред поетите от Общината ангажименти по време на мониторинга в Брюксел кметът назова реконструкцията на кино „Космос“. В рамките на три години за целта ще бъдат отпуснати последователно един милион и два пъти – по 1,2 млн лева, за да се превърне обектът в пространство за култура.
В отговор на въпрос ще попречи ли случилото се с Тютюневите складове на реализацията на проекта за Тютюневия град, Тотев заяви, че Общината се ангажира до 2019 г. да усвои всички публични пространства в зоната, които трябва да станат безопасни. Темата ще се следи много стриктно, заяви Тотев.
Факт е обаче, че след 20 август, когато изгоряха складовете, бе интегрирана позитивната обществена енергия и тя трябва да бъде използвана, за да се случи за града нещо добро, подчерта още кметът Иван Тотев.
Пазарджишкият окръжен съд осъди на доживотен затвор 19 годишният Николай Райчев, който преди година и половина уби 21 годишният Ангел Здравков, заради момиче. Съдът прие тезата на обвинението, че убийството е извършено умишлено по особено мъчителен за жертвата начин. Преди днешното заключително заседание , близките на убития Ангел протестира пред съда..
Лекар от Златоград е бил част от екипа, осъществил трансплантация на матка на жена в Англия, която по-късно стана майка. Доктор Петър Димитров, който е почетен гражданин на Златоград, е част от екипа на университетската болница в Оксфорд, осъществил медицинското чудо. Това съобщи във фейсбук кметът на община Златоград Мирослав Янчев и..
Двама мъже, измамили възрастна жена с 13 хиляди лева са арестувани от полицията в Пловдив. Двамата - баща и сина на 24 и 44 години са куриери в схемата на телефонните измами. На 3-ти март те взели 13 хиляди лева, които 96-годишна баба хвърлила през терасата си след получено обаждане, че дъщеря ѝ при катастрофа е блъснала човек. Мъжът, който..
Шофьор е засечен да кара с 209 км/ч между пазарджишките села Звъничево-Братаница-Ветрен дол, съобщи говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов. Ограничението на този път извън населените места е 90 км/час, което означава, че безразсъдният шофьор е хвърчал със 119 км/ч. над разрешеното. Наказанието за това е глоба от 1200 лв. В..
Доживотна присъда без право на замяна поиска прокуратурата за 19-годишния Никола Райчев, който е обвинен за убийството на Ангел Здравков, извършено на 29 септември 2023 година в Пазарджик . Райчев е обвинен в умишлено убийство по особено мъчителен за жертвата начин - нанесъл му е две прободни рани с нож, като вторият удар е бил фатален. Като причина за..