Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млада жена с рядко заболяване се нуждае от помощ за лечение

Гергана Павлова страда от релапсиращ полихондрид, който предизвиква прогресивно разрушаване на хрущялите в организма.

Диагнозата й е поставена в България след дълго обикаляне по лечебни заведения. Направени са и консултации в клиники в Германия, но лекарите там все още не са поставили окончателната диагноза. Предстои й преглед в Германия, но за него са необходими над 4000 евро.

Гергана е поредният случай на човек в България, който има рядко заболяване, но няма достъп до информация как да организира лечението си, коментира адвокат Стоян Донков.

Това е и причината 33- годишната жена да потърси информация в интернет. Така попада на агенция, която уверява, че проблемите й свършват и ще се осигури лечението й в Германия. В последствие тя разбира, че цялата преведена от нея сума за медицински консултации е постъпила по сметките на агенция в Германия и те правят плащанията към болницата.

През лятото в много тежко състояние Гергана Павлова е подписала една поредица поредица от документи, които са представени като договори с агенцията и срещу обещанието, че ще й се осигури лечение. Жената постъпва в клиника в Германия след много проблеми. Впоследствие се оказва, че тя няма документи с диагноза. Не получава и счетоводни документи от агенцията за направените плащания, обясни адвокат Стоян Донков.

Той е категоричен, че проблемите възникват поради липса на информация у нас. Хората губят време, пари нерви...докато разберат какво трябва да правят. Крайно време е някой да обяснява в болниците какво трябва да се прави, за да може тези хора да продължат напред, смята Донков.

Желаещите да се помогнат на Гергана Павлова могат да се свържат с нея на телефон 0894 321021.

Банковата сметка за дарение е:

Централна кооперативна банка

IBAN BG66CECB979010B2148000

BIC : CECBBGSF

Гергана Павлова


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Какви ще са фразеологизмите след приемането на еврото?

Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието.  В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали.  Така например използваме изразите “Нямам..

публикувано на 23.07.25 в 11:39

Баните борят демографската криза със стипендии за образование

Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край.   От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..

публикувано на 23.07.25 в 10:50

Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране до август

Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира  Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..

публикувано на 23.07.25 в 10:27
Теодор Славев

Протестите са оздравителни за обществото и политиците

Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес"  потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика.   " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за  политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..

публикувано на 22.07.25 в 11:00

Финалните проучвания в пещера "Чая" започват от 4 август

Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов .  Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..

публикувано на 22.07.25 в 09:45