В Окръжния съд в Пазарджик започна поредното заседание по делото срещу 14 подсъдими за разпространение на идеите на терористичната организация "Ислямска държава". Срещу тях има и обвинения за насаждане на омраза на религиозна основа и пропагандиране на война.
Днес се очаква да бъдат разпитани двама от общо шестима свидетели със защитена самоличност по това дело. На предишното заседание съдът разпита един от защитените свидетели.
Преди началото на заседанието пред сградата на съда в Пазарджик се събраха около 30 представители на патриотични организации. Заедно с тях беше и евродепутатът Ангел Джамбазки. По думите му исканията на патриотите са в България да не бъде допускана радикалната форма на салафитския ислям.
Според участниците в демонстрацията, които носеха български трибагреници и плакати с надписи "Спри ислямизацията!", целта им е да се обърне внимание на гражданите, че има хора, които разпространяват идеи, неприсъщи за европейските ценности.
35-годишен криминално проявен и осъждан мъж беше арестуван при спецакция срещу разпространението на наркотици в Пловдив. При претърсване на имота му полицията е открила 42 комплекта нагреваеми цигари за бездимно пушене с течност от синтетичен канабиноид. Със същото съдържание били и съхраняваните от мъжа 260 желирани бонбони. Общото..
В село Куртово Конаре ще се изгражда канализация за 4,3 млн. лева. Парите са осигурени от държавния бюджет след споразумение с Министерството на регионалното развитие. Строително-монтажните дейности включват пълния обем от операции, материали и ресурси, необходими за изграждането на колектор и съоръженията към него – изкопни работи, полагане на..
Обществена поръчка за нова сграда на СУ „Патриарх Евтимий“ в Пловдив обяви местната власт. Максималната цена за новото училище е 22 136 000 лева без ДДС. Поръчката е на инженеринг и включва проектиране, строителство и надзор. Новата сграда ще бъде в жк Отдих и култура, близо до мола в район Западен. Към момента училището ползва две..
Предложението за обществена поръчка за нови превозвачи по 29 линии на градския транспорт в Пловдив отново влиза за обсъждане от Общинския съвет следващата седмица. То не бе прието на последната сесия на местния парламент, след като 29 съветници се въздържаха при гласуването му. ОбС отхвърли искането на кмета за обществена поръчка за нови..
Поредния дилър на наркотични вещества заловиха криминалистите в Пещера. При оглед на къща, обитавана от 51-годишна жителка на родопския град, полицаите открили 77 полиетиленови топчета и бучка от кафяво прахообразно вещество. След направени полеви наркотестове се оказало, че става дума за хероин с общо тегло от над 31 грама. Жената, която..