5 години затвор получи Тодор Василев от Карлово за притежание и разпространение на фалшива валута в голямо количество. Присъдата на неговия съучастник Петър Симеонов от Пловдив е 3 и половина години затвор. Третият обвиняем по делото в Пловдивския окръжен съд Тодор Рудов, който е пенсионер по болест, бе оправдан.
През август, тази година Василев получил от Симеонов сумата от 35 400 фалшиви евро, като знаел, че са фалшиви и с намерение да ги пласира. Общата сума фалшива валута, която Симеонов притежавал, била 39 000 евро, като по смисъла на Наказателния кодекс това е голямо количество подправени парични знаци.
Тодор Василев бил арестуван на 21 август, когато се опитал да прокара в обращение фалшива банкнота от 200 евро.
Присъдите подлежат на протест и обжалване пред пловдивския Апелативен съд в 7-дневен срок.
Когато говорим за изкуствения интелект, трябва да говорим и за естествения. Политическият интелект се сблъсква в момента с няколко предизвикателства - политически пейзаж и алтернативи. Това заяви министър-председателят на България Росен Желязков, който се включи във форум на младежката организация на ГЕРБ. В него участва и лидерът на партията Бойко..
Освободено е движението по АМ "Тракия" край Пловдив. Временно трафикът при 104-ти километър в посока Бургас се осъществяваше в активната лента. Причината бе катастрофа в изпреварващата лента. Трафикът беше затруднен, а движението се регулираше от екип на Пътна полиция.
Представители на младежката организация на ГЕРБ от цялата страна се събират в Пловдив. Проявата е обявена като дискусия за фалшивите новини във времето на изкуствения интелект. Ще участват председателят на ГЕРБ Бойко Борисов, премиерът Росен Желязков и вицепремиерът и зам.-председател на ГЕРБ Томислав Дончев. Във форума ще се включат също..
Навършват се 148 години от „Страшното” в Карлово. По време на Руско-турската освободителна война 1877 -1878 г. Карлово преживява най-драматичния шестмесечен период в историята си, наричан „Страшното“. Градът и много селища в долината са разграбени, разорени и много от тях опожарени. Над 800 карловци, сред тях интелигенцията на града: учители,..
На 20 юли се отбелязва шестата неделя след Петдесетница и се почита паметта на св. пророк Илия - Илинден. Той се почита от християните като най-големия библейски пророк и заедно с Моисей - като един от двамата най-велики старозаветни мъже. В деня на св. пророк Илия, пазител на хората от бедствия, се отслужва заупокойна молитва за загиналите..