Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музиканти, художници и футболисти помагат на деца с лицеви аномалии

Джаз музиканти, известни художници и два футболни отбора се включват в благотворителната кампания за набиране на средства за лечението на деца с лицеви аномалии. 

Зад каузата на Асоциацията на пациентите с лицеви аномалии и техните родители – АЛА застават джаз певицата Мирослава Кацарова и Мирослав Турийски, които се включват с концерт от 20 часа в Би Боп Кафе. Той е под надслов „Да сбъднем мечтите заедно“. 

Два часа по-рано – от 18 часа на същото място ще се проведе търг на картини на известни художници. Сред тях са Васил Стоев, Атанас Хранов, Вихра Григорова, професор Бисер Дамянов, Маргарита Джарова, Румен Нечев, Полина Станчева, Аспарух Сърбов и Геракси Гераксиев. 

На търга ще бъдат продавани и предмети на двата пловдивски отбора – „Ботев“ и „Локомотив Пловдив“. 

120 деца в България всяка година се раджат с аномалия на устната или небцето. Държавата осигурява само оперативното лечение, което е крайно недостатъчно. За да бъдат пълноценно и ефикасно лекувани, децата трябва да работят и със специалисти по хранене, ортодонт, логопед и психолог. 

Асоциацията на пациентите с лицеви аномалии и техните родители вече 20 години дофинансират лечението на малките пациенти. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кола изгоря на АМ "Тракия" край Пазарджик

Лек автомобил „Хюндай“ изгоря на автомагистрала „Тракия“ в района на 93-я километър по посока София. Сигналът е получен малко преди 15 ч. на тел. 112.  По първоначални данни става дума за автомобил, който е пътувал от Пловдив към столицата и се е самозапалил в движение. Водачът е успял да спре колата в аварийната лента.  Незабавно на мястото са..

публикувано на 10.03.25 в 16:34

Общината вече не плаща наем на Гергов за разсадника, премести го на свой терен

Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев.  Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..

обновено на 10.03.25 в 12:47

Санират още 32 блока в Пловдив

32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов.   В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове.  За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..

публикувано на 10.03.25 в 12:28

В Пазарджишко пак арестуваха пияни и дрогирани шофьори

Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик.  По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици.  Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..

публикувано на 10.03.25 в 12:13

Кметът на Пловдив уволни заместничката си Женя Петкова

Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника.  Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..

обновено на 10.03.25 в 11:52