Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив е домакин на третия форум "Аутсорсинг дестинация България 2016"

| обновено на 22.11.16 в 11:02

Пловдив е  домакин на третото издание на бизнес форума “Аутсорсинг дестинация България 2016“. Темата на тазгодишното издание е свързана с бъдещето на индустрията и икономическият растеж и връзката им с новите технологии в преработващия сектор.

Аутсорсингът вече не е концентриран само в София, има и много други градове, като водещ е Пловдив, подчерта икономистът Георги Стоев. Тук са инвестирани 3,2 млрд. лв., тук е най-индустриалният район на България. В района са концентрирани големи компании в областта на преработвателната промишленост, автомобилостроенето, машиностроенето. 
По-важното за нас е, че българските машиностроители вече ориентират по-голяма част от своята дейност към иновации, внедряване на нови технологии. Вече не говорим за България като изнасяне на евтини процеси, при които инвеститорите се възползват от евтина работна ръка, а говорим за специализация в сфери, в които България очевидно е конкурентоспособна, подчерта Георги Стоев. 
СнимкаСъбитието се провежда форума в  Гранд Хотел Пловдив с участието на  представители на IT сектора, бизнеса,  академичната общност, водещи консултанти и анализатори.  Организатори са Община Пловдив и изследователската и консултантска компания „Индъстри Уоч“. 

Широкият регион Тракия и  Пловдив привличат близо 3.2 млрд. лв. инвестиции в активи всяка година, като в иновации годишно се инвестират близо 50 млн. лв. всяка година. С научно-изследователска и развойна дейност са заети близо 3500 инженери и учени. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кампания по кръводаряване се провежда в МБАЛ Пазарджик

Благотворителната кръводарителска кампания "Усмихни сърце" се организира за шести път в Отделението по трансфузионна хематология на Многопрофилната болница за активно лечение - Пазарджик, съобщават от лечебното заведение.  Инициативата е в памет на Георги Арнаудов и Ангел Здравков- млади мъже от Пазарджик, чийто живот е прекъснат твърде рано.  В..

публикувано на 11.10.25 в 16:08

В Пазарджик тече подготовка за утрешния вот

В Пазарджик днес бе извършено предаването на изборните документи преди утрешния вот за общински съветници. Не са получени сигнали за проблеми при транспортирането на изборните материали до секционните избирателни комисии по селата и в областния град. Няма и сигнали за нарушения в деня за размисъл.  Предаването и тестването на машините в общината..

обновено на 11.10.25 в 08:59

Обявяват наградените в конкурса "Добромир Тонев"

В Дома на културата „Борис Христов“ в  Пловдив ще бъде обявен носителят на голямата награда от 15-ия Национален конкурс за поезия „Добромир Тонев“. Обявяването на победителите и награждаването се извършва традиционно в навечерието на деня на рождението на Добромир Тонев – 15 октомври. Според новия статут, конкурсът е за издадена поетична..

обновено на 11.10.25 в 08:59

Открива се фотоизложбата „Избрано“

В рамките на   Международния фото салон Пловдив 2025 ще бъде открита втората фотоизложба „Избрано“. Петчленно жури от четири държави -Белгия, България, Италия и Китай, имаше нелеката задача да оцени най-добрите фотографии и техните автори, които се състезаваха за Купата на салона и за над 150 награди. Разгледани бяха общо 4952 фотографии,..

обновено на 11.10.25 в 08:58

Три жилища са засегнати от пожара в "Източен"

Три апартамента са засегнати от пожара, лумнал днес в жилище на последния етаж  на  блока на ул."Зефир" 6, до парк "Каменица".  Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив Има възможност за временно настаняване на потърпевшите семейства и помощ при разчистването, каза на място зам.-кметът Иван Стоянов. Там е районият кмет на "Източен"..

обновено на 11.10.25 в 08:58