Провалът на транспортния проект в Пловдив е факт и е крайно време да бъде потърсена отговорност на виновните. За това призоваха с декларация от ДСБ на извънредна пресконференция.
От ДСБ са категорични, че управата на града е ощетила пловдивчани като е разплатила сумата от почти 8 милиона и 200 хиляди лева без фирмата да си е свършила работата и по този начин не може да иска неустойки в размер на 82 хиляди лева на ден.
„Общината е излъгала не само пловдивчани, но и държавата, като е подала официална информация, че целият договор е изпълнен в срок и пълен обем, а системата до момента не работи", коментира Йордан Иванов. Той припомни, че още през месец юли от ДСБ са поискали официален отговор от община Пловдив кой е подписал протоколите и дали ще бъде потърсена отговорност на виновните лица, но до момента отговор няма.
От своя страна заместник председателят на ДСБ и депутат Атанас Атанасов заяви, че допуска да са извършени редица нарушения дори и документни измами.“Всякакви оправдания са голословни. След като има разплащания, а няма свършена работа, някой трябва да понесе отговорност", категоричен е народният представител.
Според ДСБ, след като общината вече е признала работата за свършена и е извършила плащане, единственото решение е незабавно да изиска от фирмата изпълнител гаранционно да отремонтира системата, което съществува като възможност в договора.
Документите по транспортния проект са публични и всеки може да се запознае с тях, заяви заместник кметът по транспорт в община Пловдив Златин Велев.
Той е категоричен, че в никакъв случаи не може да се твърди, че транспортният проект е провален.
Проектът включва много компоненти –в елоалеи, кръстовища,умна светофарна уредба. Относно градският транспорт целите, които си поставя са подобряване на качеството на услугата. Подменя се автопарка -90% автобусите са нови, климатизирани са. Спирките са във вид, който не може да се сравнява с този от преди година. Подновява се и информацията на таблата, обучен е персонала за работа, коментира ресорният заместник кмет и отхвърли обвиненията на ДСБ.
Двете гледни точки може да чуете в прикачения звуков файл.
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..