Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КОЦ - Пловдив в центъра на "Ден след ден" на 24 ноември

Протести на лекари и пациенти на КОЦ – Пловдив белязаха началото на днешната инфарктно-емоционална сесия на ОбС. В зала стана ясно, че управителят на общинското здравно заведение д-р Красимир Вальов е подал оставка по лични причини. Въпреки емоционалното изказване от страна на кмета Иван Тотев, общинските съветници в крайна сметка гласуваха освобождаването на д-р Вальов. Темата за хвърлената оставка и съдбата на КОЦ – Пловдив ще коментираме с репортера Елена Крушкова, която проследи сесията на ОбС, и със заместник-министъра на здравеопазването д-р Ваньо Шарков.

Здравната тема продължаваме заедно с Нели Бистрашка, която проследи дебатите по внесеното на сесията на ОбС предложение да бъде освободена от поста д-р Галина Карауланова, директор на МБАЛ „Св. Мина“, заради натрупани дългове.

Политическата вихрушка в страната – приключилите консултации при президента Росен Плевнелиев, предстоящата среща на Слави Трифонов с парламентарно представени сили, на която да обсъдят резултатите от референдума, и евентуалното съставяне на служебно правителство ще коментираме с политолога Димитър Ганев от Изследователски център „Тренд“.

Цялото ръководство на община Брезово, начело с кмета Радньо Манолов, от днес е с повдигнати обвинения от прокуратурата. Подробностите очакваме от Севдалин Палаузов

Община Сопот осъмна с нов дълг от над 3,5 млн. лв. за пречиствателната станция в града. От къде се формира новият дълг и какви са намеренията на общината да излезе от тежкото финансово положение, провери Антоанета Петричанска в разговори с настоящия кмет на Сопот Деян Дойнов и с бившия градоначалник Веселин Личев, при чието управление бе реализиран проектът за пречиствателната станция. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 20.02.25 в 11:10

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 20.02.25 в 11:09

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 19.02.25 в 10:24

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00