Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нашата съвест е чиста, продължаваме да работим!

Отделението ми е на прага на физическа ликвидация...от утре още един колега напуска и оставам с 2,75 ординатори....Реално, ако някой излезе в отпуск или се разболее , няма да имам хора дори за един екип, камо ли да мечтая за два паралелно работещи екипа...като се има предвид атаката срещу болницата, не знам кой ще дойде да работи при нас... 

Това написа на личната си страница във фейсбук д-р Арман Христамян, завеждащ гинекологичното отделения в Комплексния онкологичен център - Пловдив. Той дори призова колегите си, които искат да работят онкология,  да кандидатстват за работа в бившия онкодиспансер.

 На фона на статистиката на БЛС, че младите лекари напускат страната  и търсят реализация в чужбина и на фона на скандала от последните два месеца в онкодиспансера в Пловдив след серията репортажи за сгрешени диагнози, оставката на директора д-р Красимир Вальов и продължаващите проверки на здравните институции, следствието и прокуратурата, потърсихме д-р Христамян за разговор. 

Какво сподели водещият наш специалист за отделението, тежките операции, работата на онколозите и случващото се в здравното заведение може да чуете в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Поддържайте темпото с четенето на книги, те обогатяват

Колкото и материални блага да потребяваме, има някаква празнина вътре, която трябва да бъде запълнена по някакъв начин. И човек си търси своето. Задължение на издателствата е да предлагат много различни гледни точки, за да имат хората избор, да си тръгнат по пътя. Този, който вече е стъпил на пътя, винаги ще намери своето. Книгата говори сама..

публикувано на 23.09.25 в 15:30
Божидар Божанов

Държавата може да създава стимули за използването на AI

Изкуственият интелект се развива много  бързо и е  крайно време да получи някаква регламентация, свързана с организацията за използването му от държавата, а не толкова технически, защото там детайлите се променят много бързо . Държавата ще може да създава стимули за използването на изкуствен интелект в икономиката, образованието,..

публикувано на 23.09.25 в 15:01

Започна поставянето на ваксини срещу актуалния вариант на Ковид

От днес започва имунизационната кампания срещу COVID-19 за есенно-зимния сезон 2025/2026 г.  За предстоящата кампания са доставени 47 520 дози иРНК ваксини (Pfizer-BioNTech) срещу нивия вариант на заболяването и те  вече са налични в регионалните здравни инспекции. От тях 43 200 дози са за лица над 12 години, а близо 4 000 са за деца от 6 месеца до..

публикувано на 23.09.25 в 11:48

Автоматичното увеличаване на заплати не е добра практика

МВФ препоръча затягане на коланите и стоп на заплатите в публичния сектор, вдигане на данъци и промяна на осигуровките. За икономическите основания и политическа издръжливост на подобни искания разговаряме с бившия социален министър Христина Христова. Предизвикателствата пред първия ни бюджет евро действително са големи и изискват известна нова..

публикувано на 23.09.25 в 10:40

Пловдив има следа в защитата на Независимостта

Пловдив има голяма следа в дипломатическата защита на Независимостта на България, каза историкът Видин Сукарев. Уточни, че актът е признат половин година след обявяването на автономията на страната – през април 1909 г. Тогава първо Османската империя я признава, а след това и Великите сили. Шест от всички осем членове на правителство на..

публикувано на 22.09.25 в 10:21