Бразилските футболисти на Ботев (Пловдив) Жоао Паоло и Филипе Бризола си извадиха визи "D" за престой в България за следващата година. Новината съобщиха от клуба. Това стана в българското консулство в Истанбул. След това двамата футболисти заминаха за родината си. В турския мегаполис те бяха придружени от мениджъра на Ботев Асен Караславов.
Към голмайстора на Ботев Жоао Паоло има интерес от турски и български отбори, но на този етап няма конкретно развитие около негов трансфер. В случай, че не бъде продаден той заедно с Филипе Бризола ще започнат подготовка с Ботев на 9 януари следващата година. Тогава ще стане ясно и как ще се процедира с третия бразилец в "жълто-черния" тим - защитникът Рафаел до Соуза, който заради травма и последвала операция не игра през есенния полусезон.
В Ботев все още няма яснота къде и кога ще се проведе зимния лагер на тима. Очаква се това да се изясни през следващата седмица, когато се събират шефовете на клуба. Те ще обсъдят ситуацията в Ботев, която не е добра с оглед на недостига на средства. Продължават разговорите с бизнесмени, които да помогнат на "канарчетата" в тази тежка ситуация.
15 - годишния Николай Гайдаров от Ямбол с исторически успех в стрелбата с лък! Николай Гайдаров се завърна у нас с един златен, два сребърни медала след участието си в Световния шампионат по стрелба с традиционен лък в Унгария. В спортния форум се включиха над 700 състезатели от 37 страни. Николай бе заедно с представителния отбор на България..
ЦСКА 1948 записа победа с 4:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от IX кръг на Първа лига. „Червените“ показаха класа и ефективност, като решиха всичко с три попадения след почивката. Двубоят започна с високо темпо и положения пред двете врати. Първо Локомотив можеше да открие чрез Переа, но Димитър Шейтанов спаси удара му. ЦСКА 1948 отвърна с няколко..
На днешния 20 септември се навършват 104 години от основаването на емблематичния пловдивски футболен клуб "Марица"! Много, много време измина от онзи ден през 1921 година, в който населението на северен Пловдив ликува по улиците на квартала, след като е обявено учредяването на клуба, носещ името на един от най-разпознаваемите символи на любимия ни град...
Деветият кръг в Първа лига продължава с два мача днес. От 17.00 часа новакът Добруджа посреща Локомотив София, а в 19.30 стартира мачът между ЦСКА 1948 и Локомотив Пд. Този мач можете да проследите в ефира на Радио Пловдив. В Бистрица един срещу друг ще застанат две силни постижения от началото на сезона. „Червените“ са стопроцентови след първите си..
Пловдивчанката Елизара Янева изигра много силен мач и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик "Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда при отлични условия на базата на ТК "Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи убедително на четвъртфиналите с 6:3, 6:1 втората в схемата и №264 в..