От днес влизат в сила новите винетки за 2017 година.
Цената на стикерите за леки автомобили, е същата като през 2016 година – 97 лева за годишна, 30 лева за месечна и 15 лева – за седмична винетка.
Всички товарни автомобили над 3,5 тона, независимо от екологичността на двигателя си и категорията, плащат дневна винетка от 21 лева.
Годишните варират от 808 до 1743 лева. Месечните от 80 до 174 лева, а седмичните – от 40 до 87 лева.
От Агенция "Пътна инфраструктура" напомнят, че при закупуването на стикера шофьорите трябва да изискват касова бележка с вписан регистрационен номер на превозното средство, която трябва да се пази.
Припомня се, че годишните винетки за тази година, ще са валидни до 31-ви януари 2018-а. След тази дата стикерите ще важат от дата до дата, а не както до сега – до края на месец януари следващата година.
Според новите промени в Закона за движение по пътищата всеки, който пътува без винетка, вече ще заплаща компенсаторна такса, която ще дава право да довърши пътуването си в рамките на 24 часа.
Размерът на таксата ще бъде определен от Министерския съвет в зависимост от вида на пътното превозно средство.
Поради авариен ремонт на ВиК – Пловдив, тази вечер (11 август) от 18:30 до 22:00 часа се затваря за движение ул. „Брезовско шосе“ в участъка от бул. „Северен“ до ул. „Веслец“. От ОП „Организация и контрол на транспорта“ съобщават, че маршрутите на автобусни линии 15 и 9 ще бъдат променени за времето на ремонта, както следва: Линия№ 15..
Само през изминалите почивни дни в Пловдивска областта са засечени шестима пияни шофьори, един от които е седнал зад волана под влиянието на наркотици. В Пловдив 63-годишна жена била заловена с 1,7 промила, а 43-годишен мъж – с над 1,4 промила. Друг шофьор на 47 години управлявал с над 1,8 промила, а 31-годишен – с повече от 2 промила и положителна..
Пожар е избухнал в пловдивския район "Тракия". Горят сухи треви и храсти, като пламъците са в близост до Ботаническа градина и бившата Белодробна болница, а в близост има и електрическа подстанция. Районът на пожара е силно задимен, шест екипа на пожарната се борят с пламъците. "Пожарът вече е локализиран и няма опасност за хората в близост", съобщи..
288 са новородените в специализиранета АГ болница само през месец юли. Сред тях – 133 момчета, 155 момичета и 6 двойки близнаци. 29 от бебетата са заченати чрез инвитро процедури. От началото на годината в „Селена“ са се родили общо 1 752 деца. Най-голямото бебе през юли тежи 4 килограма и 410 грама и е високо 55 сантиметра, родено по естествен..
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов представи на официална церемония в Пловдив Тихомир Стоев, новия административен ръководител на пловдивската Апелативна прокуратура. „Прокуратурата и МВР в страната работят добре и в синхрон за осигуряване на спокойствието на хората и за да отговорят на очакванията на обществото за справедливост“,..