Думите на президента Радев за Москва бяха слаб елемент в неговата позиция.
Политическият анализатор е категоричен, че трябва да стане ясно едно - България не е адвокат на Русия в ЕС и в НАТО.
Това е нещото, което трябва да бъде много ясна поука от тези срещи.Президентът Радев чу в известен смисъл от всичките си събеседници едно и също послание, коментира Гълъбов.
Той подчерта и акцентите, които е поставил Румен Радев при срещите си с председателите на Европейската комисия и на Европейския парламент. Акцентът, който президентът Радев изведе, беше свързан със защитата на българските граници - като част от европейското пространство. В това отношение е важно да се отбележи, че тази позиция беше потвърдена и подкрепена от всички европейски институции. Вторият и много важен акцент за мен е това, че президентът Радев потвърди ангажимента, който беше поет от президента Плевнелиев на срещата в Уелс и след това във Варшава, че България се стреми към 2020 г. да постигне 2 % от БВП за отбрана и за модернизиране на Българската армия, категоричен е професор Антоний Гълъбов.
Според него в рамките на тези два дни от работното посещение е станало ясно, че засега съветниците по външна политика и по връзките с медиите на държавния глава не са в работен режим.
Историята със „Спартана” е много, много показателна. Предполагам, че слушателите ни са видели онези три снимки, които пресслужбата на държавния глава разпространи. Те са меко казано неадекватни. Като се започне със снимката на самия президент Радев, който слиза от стълбичката на „Спартана” и се стигне до това странно желание да се промотира „Спартана” като средство за по-икономично придвижване на държавния глава. Затова ясно трябва да бъде казано - ако един политик иска да спестява публични средства, това е много добре. Точно затова има пътнически полети.Така че - в това отношение беше прекалено, беше някак много инфантилно като опит за пиар. И е добре тези негативни ефекти да бъдат осмислени в администрацията на президента, обясни Антоний Гълъбов.
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..
Протестите в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев, са продиктувани от това, че прокуратурата, Антикорупционната комисия и като цяло правоохранителната система в страната, очевидно действат като бухалка по конкретни политически проекти. Това заяви в интервю за предаването "Точно днес" на Радио Пловдив съпредседателят на "Да, България"..
„Големият проблем за стабилността на правителството на Росен Желязков е в действието на два основни фактора. Единият фактор, е липсата на всякакъв интерес, желание и дори моментна нагласа, в който и да е от партньорите в управляващата коалиция, а и в мнозинството в НС, да свали това правителство и да тласне страната страната към предсрочни..
Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев. Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..