Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Директор на училище и заместник - ректор стават част от кабинета "Герджиков"

Директор на пловдивско училище и заместник – ректорът на Аграрния университет са в списъка на назначените днес от премиера Огнян Герджиков 16 заместник – министри.

Мария Гайдарова – става заместник – министър на образованието и науката, а Светла  Янчева влиза в Министерството на земеделието и храните.

Гайдарова е директор на ОУ „Райна Княгиня“ в Пловдив от 1998 г. досега. Има магистратура по математика от СУ „Св. Климент Охридски“. Работила е като учител по информатика в ОМГ „Акад. Кирил Попов“ в Пловдив. Има редица специализации.

Доц. д-р Светла Янчева е заместник-ректор на Аграрния университет в Пловдив. От 2008 г. е доцент в катедра „Генетика и селекция”. Участвала е в 20 образователни, научни и внедрителски проекта. Автор е на 65 научни статии. Водила е международни лекционни курсове в университети в Германия, Китай, Ливан, Гърция и др. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катаджията, поискал 1200 лева подкуп, остава в ареста

Окръжният съд в Пловдив остави за постоянно в ареста пътния полицай Димитър Брадов, обвинен в получаване на подкуп от 1200 лева.  Инспекторът поискал парите от собственик на автомобил, който не бил регистриран в посочения от закона двумесечен срок. За да реши проблема на нарушителя, Брадов поискал среща с него и сумата от  1200 лева. Собственикът..

публикувано на 25.07.25 в 16:43

BG-Alert предупреди за опасни жеги и силен вятър в Пловдив

Системата за ранно предупреждение BGAlert се задейства заради опасно високите температури до неделя. Вероятността от възникване на пожари е сериозна.  Очакват се и силни пориви на вятъра.  Системата в Пловдив и областта се задейства в 16 часа. Властите предупреждават за повишено внимание и спазване на превантивните мерки.По този начин се цели да..

публикувано на 25.07.25 в 16:13

Арестуван е пътен хулиган, размахвал мачете в Асеновград

Районна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем и задържа   в ареста 54-годишен мъж за пътно хулиганство в Асеновград. След като решил, че друга кола му засича пътя, обвиняемият започнал да я преследва.  Двата автомобила спрели на едно от кръстовищата в Асеновград, на което 54- годишният мъж слязъл от своята, не само започнал да ругае и обижда..

публикувано на 25.07.25 в 16:00

Пловдивски учен e удостоен със световен медал, присъждан досега само 8 пъти

Професор  Славик Табаков получи почетния  европейски медал по медицинска физика /EFOMP/ в Международния център по теоретична физика в италиянския град Триест.  Наричан е от колегите си "Шампионът по медицинска физика". От основаването на Европейската федерация по медицинска физика през 1980 г. до сега този медал е даван само 8 пъти. Той се се връчва на..

публикувано на 25.07.25 в 15:12

Пловдивският съд остави в ареста фалшификаторите на пари

Съдът остави с мярка постоянен арест всички шестима обвиняеми от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има  опасност да извършат други престъпления.  В Пловдив разкриха ОПГ с руски тартор, пласирали фалшиви пари Решението на първата съдебна инстанция подлежи на обжалване.  Съдията нареди да се осигури..

публикувано на 25.07.25 в 14:37