Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изненадващи идеи за модерна сватба показва изложение в Пловдив

Пищните сватбени декорации вече не са на мода. Украсата е семпла, но излъчва лукс с изобилието от цветя. Трапезата се разделя с класическото бяло, което е заменено от пастелни тонове, а най-екстравагантното решение е в черно. Дори лимузината вече не е задължителна, а може да бъде заменена с мотоциклет. 

Тези изненадващи идеи за модерното тържество дава изложението за сватби и събития, което се провежда за първи път в Пловдив. То беше открито на 11 февруари от заместник-кмета Георги Титюков. Проявата е полезна както за бъдещи младоженци, така и за всички, които имат нужда от професионално съдействие за тяхното лично или корпоративно тържество, обясниха организаторите от списание „Сватбен сезон“.

  Изложението събира над 40 фирми, свързани с този бранш, в палата 7 на Международен панаир Пловдив. Сватбени агенции, флористи, фотографи, видеографи, диджеи, сладкари и ресторантьори, гримьори и стилисти са сътворили феерия от цветове и форми. Първите посетители повтаряха една и съща реплика - „Много е красиво“, и не спираха да снимат.

  Оригинални  идеи за аранжиране на пространството и  детайлите в интериор дават възможност на всяко бъдещо семейство да направи уникален своя най-вълнуващ ден. Цветята присъстват навсякъде – в празничната арка, масите, тортата и сладкишите, поканите. Най-предпочитани от дизайнерите са розите, чиито нюанси варират от нежнокремаво до пурпурночервно. Актуалните до скоро кристали почти отсъстват. Балоните още са на мода, като от тях се правят различни ефирни фигури.

  Освен атрактивните предложения, бъдещите младоженци могат да получат специални отстъпки, пакетни оферти, полезна информация и съвети от специалисти.  Представители на Общинското предприятие „Радостни обреди“ дават консултации по всички процедурни въпроси, свързани със сключването на граждански брак.

 Изложението за сватби и събития продължава и на 12 феврурари. То е отворено от 10 до 18 ч., а входът е свободен. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Уморени сме от задкулисие, ще бъдем градивна опозиция в ОбС

Почувствахме се изморени от политически инженеринг, плаващи мнозинства и задкулисие обявиха на пресконференция тримата напуснали партиите си, които ще формират нова група в Общинския съвет. Николай Гюров, Димитър Арнаудов и Илия Гатев, които напуснаха ПП, ИТН и БСП, се обединяват под името "Независими за Пловдив" и ще регистрират сдружение, за да..

публикувано на 09.07.25 в 15:20

Италиански инвеститори искат на концесия летище Пловдив

Италиански инвеститори са проявили интерес към предстоящата концесия на летище Пловдив и неговото  развитие като пътнически и карго терминал.  Това стана след проведена среща между областния управител на Пловдив проф. Христина Янчева с посланика на Италия у нас Марчело Апичела. Италианска страна подготвя проект, който има за цел създаването на..

публикувано на 09.07.25 в 12:50
Църквата

Арестуваха крадци, ограбвали църкви в пазарджишко

Полицията в Пазарджик задържа трима крадци, ограбили последователно два храма в областта. В средата на юни неизвестни разбили прозорец на църквата в пазарджишкото село Паталеница. От храма била извършена кражба на кутия за дарения, в която имало неустановена парична сума. Няколко дни по-късно аналогична кражба била извършена от храма в..

публикувано на 09.07.25 в 12:17

Напусналите ПП, ИТН и БСП правят нова група в ОбС на Пловдив

Нова група в Общинския съвет на Пловдив ще бъде обявена днес.  Формирането й ще бъде оповестено днес от напусналите групите си преди дни Николай Гюров от „Продължаваме промяната“, Димитър Арнаудов от ИТН и Илия Гатев, който се раздели с БСП. На брифинг днес тримата ще представят съвместна Декларация за намеренията си и ще коментират актуалната..

публикувано на 09.07.25 в 11:21

Шофьор с коктейл от наркотици е хванат на пътя Пловдив-Карлово

Дрогиран шофьор е арестуван след проверка на главния път Пловдив – Карлово. Той е спрян в района на село Черноземен, като тестът му с драг-чек отчел наличието на три наркотика. 39- годишният мъж е отказал да даде кръвна проба.  Той е криминално проявен. Задържан е за едно денонощие, а личният му автомобил отнет. В ареста е и още един шофьор, който..

публикувано на 09.07.25 в 10:50