Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Точно днес" - от политиките и капаните до ателиетата на духа

| обновено на 16.02.17 в 08:17

По-малко от 10 дни до старта на предизборната кампания за предсрочните парламентарни избори времето се сгъстява,  трасират се територии, нови и познати лица влизат под номер в партийните листи за прекрояване на статуквото със зелен светофар за промяна.  В капана на политическото време  тече  мащабна ревизия  на  компетентности, на политики  и цели.

Възможно ли е  пациентите да оказват контрол върху изразходваните средства за здраве и какви  предимства за здравната система и  справедливостта за пациентите и здравните заведения  дава персонализираният финансов документ по идея на НЗОК и Здравното министерство  - по темата – д-р Станимир Хасърджиев, председател на Националната пациентска организация.

За патриотизма, бежанците и патриотарството в сложния ребус на геополитическите предизвикателства  с предизборен тътен и крехкия баланс  между страхове, омраза  и ценности – събеседник – Деница Сачева – бивш заместник-министър на МТСП

Пловдив като мащабно ателие за творчество в контекста на  градската транформация чрез архитектурно наследство и култура – цел на  Българо-френско ателие  с участието на над 30 студенти от Франция, България и 10 други националности от три университета и с подкрепата на Община Пловдив. За резултатите от работата на студентите, адаптацията на знаковите градски пространства и мотивацията за творчество, отразено в проектите преди представянето им днес на форума в Балабановата къща в Стария град – арх. Цвета Кирова – дружество „Цветоскоп“ – Франция, организатор на инициативата.

И още 100 пловдивски ателиета на художници – тема на втория етап от изложбата „Пловдив – европейска столица на културата 2019. 100 пловдивски ателиета“ в галерия „Резонанс“ – Антония Димитрова.

А с проф. Стефан Станев – автор на книгата „Ботаника за всички“ ще разговаряме за непознатите страни от живота на растенията в българската природа и любопитните зелени  рекьордьори по дълголетие, големина и красота по нашите земи и в съзнанието на предците ни.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Главен инспектор Димитър Бришимов в "Добро утро, ден!"

Започва седмицата, в която ще слушаме последния ни гост за 2024-та година в „Добро утро, ден!“.  Паолина Комсалова покани за това участие Димитър Бришимов.  Той е главен инспектор в пловдивската пожарна и началник на сектор "Пожарогасителна и спасителна дейност".  В петте части на разговора ще чуем истории за огън и вода, за бедствия у нас и..

публикувано на 16.12.24 в 14:55

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

"Добро утро, ден!" с Антония Маринова - Крейзи

Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..

публикувано на 24.09.24 в 07:53

Живко Петров в "Добро утро, ден!"

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..

обновено на 05.12.23 в 15:15

Инж. Минко Кръстев в "Добро утро, Ден"

За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес  на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..

обновено на 14.07.23 в 14:55