Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прокуратурата в Пазарджик разследва смъртта на двамата работници в "Биовет"

Окръжна прокуратура-Пазарджик разследва инцидента, при който в завод "Биовет" - Пещера вчера загинаха двама работници.

Образувано е досъдебно производство за причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на занятие, съобщават от прокуратурата.

До момента е установено, че около 14 часа вчера, по време на работа в реактор за ензимен продукт „дехалогеназа“ в цех „Обединен производствен комплекс 4“ в завод „Биовет“ АД-Пещера са загинали двама работници – на 30 г. и на 34 г. 

Под ръководството на Окръжна прокуратура-Пазарджик са започнали процесуално-следствени действия – извършен е оглед на местопроизшествие, разпити на свидетели, предстои да бъдат назначени съдебно-медицински и химическа експертизи. 

В момента досъдебното производство се води срещу неизвестен извършител. Разследването по случая продължава. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След телефонно обаждане пловдивчани ще изхвърлят стари мебели и уреди

Само с едно телефонно обаждане жителите на Пловдив могат за изхвърлят напълно безплатно непотребна покъщнина - дивани, шкафове, матраци и други едрогабаритни отпадъци. Услугата се предлага от ОП „Чистота“, като след позвъняване на телефон 032 675 817, пловдивчани имат възможност да предадат безвъзмездно ненужните мебели, неработещи уреди и други..

публикувано на 23.09.25 в 13:06

Във Велинград се провежда кампания за еврото

Информационни срещи, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, ще се състоят днес във Велико Търново,  Самоков, Малко Търново, Брегово, Велинград, Павел Баня. Срещите ще се проведат на следните места: във Велико Търново - в зала в сградата на Общината, в Самоков – зала в "Арена Самоков", в Малко Търново, Брегово и..

обновено на 23.09.25 в 12:44

Контрабандистите на цигари за 10 мил. лв. с присъди до една година и 10 месеца

Петимата, които бяха задържани за контрабандата на цигари за близо 10 милиона лева в Скутаре и Царацово, сключиха споразумение с прокуратурата и получиха присъди. Контрабандният канал край Пловдив стана обект на политически спорове, след като беше оповестено, че на полицаите, действали при акцията, е било разпоредено от началниците им да се оттеглят,..

публикувано на 23.09.25 в 12:43

Пияни шофьори и ранени при ПТП-та отчита полицията в почивните дни

Пешеходка, мотоциклетист и возещ се на тротинетка пострадаха при катастрофи в почивните дни в област Пазарджик.  54- годишна пловдивчанка е блъсната на пешеходна пътека от автомобил на кръстовище до лесопарк „Клептуза“ във Велинград. Първоначално жената е откарана в МБАЛ-Велинград, а по-късно в пловдивска болница. Тя е с опасност за живота...

публикувано на 23.09.25 в 12:04

Контрабандистите на цигари в Скутаре сключват споразумение с прокуратурата

Петимата, които бяха задържани за контрабандата на цигари за близо 10 милиона лева в Скутаре и Царацово, сключват споразумение с прокуратурата. Това стана ясно по време на разпоредителното заседание по делото, което се гледа днес в районния съд в Пловдив. Групата е отговорна не само за разбития канал, но и за контрабандата на цигари през България,..

публикувано на 23.09.25 в 10:38