Под ръководството на Районна прокуратура Пазарджик се разпитват повече от 30 лица за предлагане на облаги, за да бъдат мотивирани групи от хора да гласуват в полза на определена политическа сила. Това каза говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова на брифинг.
„Досъдебното производство е образувано срещу Ибрахим Юмер, който е ходжа на село Света Петка“, заяви тя. „Деянието, за което се провеждат следствените действия в момента са във връзка с организирано от него пътуване на граждани до Одрин с автобус“, уточни Румяна Арнаудова.
Тя поясни, че не може да се каже дали ще се съберат доказателства за повдигане на обвинение. Задържани по случая няма.
Лек автомобил „Хюндай“ изгоря на автомагистрала „Тракия“ в района на 93-я километър по посока София. Сигналът е получен малко преди 15 ч. на тел. 112. По първоначални данни става дума за автомобил, който е пътувал от Пловдив към столицата и се е самозапалил в движение. Водачът е успял да спре колата в аварийната лента. Незабавно на мястото са..
Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев. Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..
32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов. В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове. За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..
Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик. По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици. Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..
Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника. Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..