Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ спечели, защото даде на хората перспектива и оптимизъм

За мен нямаше изнедади в деня на вота, може би изненадани са били само трите малки десни партии, но пък те явно не са учили математика, това заяви в интервю за Радио Пловдив политологът Димитър Аврамов. Тези партии оставиха хиляди десни хора в България без политическо представителство и не мога да кажа защо го сториха – въпросът изисква явно медицинска експертиза, добави Аврамов.

Той беше категоричен, че в оставката на Радан Кънев като лизер на Нова република и ДСБ не вижда никакъв жест. Кънев беше неадекватен като политик, но е достоен и честен човек и трябва да получи уважевние. Проблемът е, че не се справяше с работата, с която се беше захванал като лидер на дясна партия, каза Димитър Аврамов.
 

В политиката има смисъл да гласуваме за парспектива, така че като се събудем да усещаме оптимизъм, коментира Аврамов. Единствената оптимистична партия в последните месеци беше ГЕРБ. "Да България" е много приятна партия, но пълна с озлобени хора. Те говориха така, че пренавиха картината. Същото беше с РБ и БСП. При социалистите беше направо срашно. Те върнаха България в предвиденово време – една България антиевропейска, ненатовска и определон мизерстваща. Така че, който иска да слуша Корнелия Нинова ще губи, заяви Димитър Аврамов.

Според него това, че БСП е удвоила резултата си не значи, че партията печели. Това, че си заредил толкова много хора с мрачни очаквания за бъдещето, не те прави печеливш. Дори Сергейстанишевата БСП беше оптимистична и светла. Тогава БСП имаше очаквания за бъдещето и то проевропейски, а БСП на Корнелия Нинова искаше да ни вади от НАТО, да ни покаже колко мрачен е светът и живота ни. Колко трябва да си глупав да говориш, че сигурността на България ще е по-добра, ако излезе от НАТО, а три от съседите ни са именно в този пакт. Е, как няма такава БСП да изгуби, коментира политоогът.

Диитър Аврамов каза, че няма да хвали ГЕРБ сега, защото списъкът от хората, които да казват колко е велик Бойко Борисо след вота вече е много голям. Ще кажа само, че Борисов за пореден път печели избори. Именно затова е невъзможно той да не направи правителство. Ако ГЕРБ не успее да напарви кабинет, то това ще е началото на политическа криза, предупреди Аврамов.

Той добави, че Бойко Борисов не трябва да прави никакви компромиси с Патриотите. С хора, които бият възрастни жени на границата, не може да се правят компромиси.

Димитър Аврамов каза още, че ОП трябда да си си спомнят, че са три обединени партии и да дадат крачка назад, да седнат и направят програма за управление като се съобразят с програмата на ГЕРБ и я допълнят със своите важни точки. Същото се отнася и за „Воля“. Иначе предвид ксенофобсиките прояви на Патриотите не им препоръчвам да влизат в правителство и да искат министерски кресла, каза в заключение Димитър Аврамов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

БАБХ подцени риска с шарката и пораженията са драматични

Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..

обновено на 25.07.25 в 11:21

Властта обеща и ни излъга, ще обжалваме таксите за строеж

Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение.  Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..

публикувано на 25.07.25 в 11:20

Пловдив очаква 35 000 души за "Hills of Rock"

Пловдив очаква поне 13 процента ръст на нощувките по време на фестивала „Hills of Rock“, който стартира днес на Гребната база – заяви в интервю за Радио Пловдив заместник-кметът по култура и туризъм Пламен Панов.   "Очакваме около 30-35 000 души да посетят фестивала", подчерта Панов. Капацитетът на Пловдив относно нощувките е увеличен..

публикувано на 25.07.25 в 08:43

Районните кметства ще получат пари от таксите за строеж

Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..

публикувано на 24.07.25 в 14:37

Проблемите с пазара на труда се решават съвместно

Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината.  В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..

публикувано на 24.07.25 в 10:28