Тежки присъди наложи пловдивският Окръжен съд на двама убийци.
Братята Димитър и Ангел Димитрови получиха съответно по 18 и 17 години затвор при първоначален строг режим за жестокото убийство на пастир в землището на с. Караджалово, през лятото на 2015 г.
Тогава, през юли, двамата отвлекли Алекси Ангелов по подозрение, че е откраднал два техни коня и след дълги гаври, разкарвайки го гол през селото, братята пребили мъжа до смърт с дебели дървета.
Съдът прецени, че престъплението е извършено с особена жестокост и увеличи присъдите с три години над исканото от прокурора наказание.
Освен това двамата са осъдени да платят солидарно по 80 000 лв. всеки обезщетение на близките на пастира.
Решението подлежи на протест и обжалване пред Апелативен съд в 15-дневен срок.
Продължават усилията на ветеринарните власти за овладяване разпространението на шарката по овцете и козите на територията на Пловдивска област. В рамките на седмицата са констатирани само две нови огнища, но вземането на проби продължава, защото всеки ден постъпват нови сигнали от собственици на животновъдни обекти за заразени стада. Това стана ясно..
Община Пловди обяви обществената поръчка за изграждане на нова пътна възка – продължение от бул. „Санкт Петербург“ до кръстовището на Цариградско с Ягодовско шосе. Общата длъжина на трасето е 1 километър и 120 метра, а прогнозната стойност е 26 милиона лева. К ъм този момент поръчката е обявена без осигурено финансиране. Проектът е в..
С над 30 нарушения приключи съвместната акция на полицията и другите контролни органи, която се проведе днес по метода на широкообхватния контрол на пътя Пазарджик - Пловдив при разклона за Говедаре. Проверени са над 120 леки коли, микробуси и камиони и 140 души. Всички шофьори за изпробвани за алкохол. Полицията е открила 11 нарушения, за които са..
Актове са съставени от полицията на шофьора, в чийто лек автомобил три момичета са се возили рисково през прозорците, на едната от пътничките и на родителите на другите две деца. Случаят, за който Радио Пловдив съобщи, е от късните часове на неделния ден, когато на кръстовището между бул. „България“ и улица „Огражден“, по време на движение три..
Главният път в село Коситево, който свързва Пазарджишко шосе с Радиново, ще бъде затворен от четвъртък, 14 август, заради ремонт. Движението ще се осъществява по обходен маршрут от Пловдив – Голямоконарско шосе – път Индустриална зона в Радиново – Радиново – Костиево. Ремонтът е свързан с подмяна на водопроводната мрежа на общинския път Костиево –..