С много и разнообразни събития Пловдив отбелязва Международния ден на авиацията и космонавтиката.
Те започват с откриването на възстановения барелеф на летеца-космонавт Юрий Гагарин в едноименния квартал до колелото на Панаира. Там ще бъдат и възпитаници на детска градина "Космонавт".
Кулминацията на празника ще бъде по обяд на единствената по рода си Алея на космонавтите на Бунраджика. В тържествената церемония по поднасяне на венци на паметните плочи на 25-те космонавти, посетили града ни, ще се участват почетната рота и военния духов оркестър на Пловдивския гарнизон и ръководствата авиобазите в Крумово и Граф Игнатиево.
Музеят на авиацията в Крумово по традиция провежда ден на отворените врати. За посетителите ще бъде осигурен свободен достъп до кабината на самолет Миг-21 бис. В салона на Ан-24 ще бъде представен за полета на първия български космонавт Георги Иванов и командира Николай Рукавишников на борда на космическия кораб „ Съюз -33“. Ще могат да се видят и модели на космически кораби.
На летателна площадка "Марица" между селата Труд и Граф Игнатиево ще се проведе летателен ден за специалността „Авиационна техника и технологии“ към пловдивския филиал на Техническия университет. Програмата там включва демонстрационни и мотивационни полети за бъдещите авиационни специалисти.
Вечерта в Дома на културата "Борис Христов" ще се проведе открита среща, посветена на родните достижения в овладяването на космоса. Тя включва тематични лекции и прожекция на документален филм.
На Малката главна пред сградата на БНБ може да се види изложба под наслов „Родени с криле“ . Експозицията съдържа 20 платна с документални кадри.
В Пловдивския участък на магистрала „Тракия“ са засечени най- високите за страната скорости, откакто се прави заснемане с ТОЛ камерите. От МВР посочват, че рекордът е на отсечката между Цалапица и Радиново с два случая – единият за шофиране с 223 километра в час и един с 222 километра час. На трето място с 219 км/ч се е движил автомобил в отсечката..
При спецакция в пловдивския квартал „Столипиново“ са арестувани няколко души. Операцията е била са насоченост пране на пари и укриване на данъци. Засега не е ясно дали задържаните са действали в организирана престъпна група, или са самостоятелни играчи. От полицията обещаха повече информация на по-късен етап.
Километрични задръствания по АМ „Тракия“ и сериозни затруднения на трафика между София и Пловдив има днес по аутобана. На излизане от столицата посока Пазарджик тапата е 15 километра, казват шофьори. Причината е въведеното ограничение от АПИ, заради ремонти в деветкилометров участък от трасето, където движението е прехвърлено изцяло в..
Екипите на общинското предприятие „Градини и паркове“ работят активно по сигнали за паднали клони и дървета след неблагоприятните метеорологични условия през последните дни. До момента в предприятието са получени 70 сигнала, на които вече са реагирали служители, подпомогнати от Гражданска защита и Пожарната, съобщи в интервю за Радио..
Община Пловдив започва цялостен ремонт и модернизация на залата по бокс, джудо и вдигане на тежести, разположена край Гребната база. През годините тя е била поддържана със лични средства на треньорите на клубове, но сериозен ремонт не е правен от десетелителия. Предвидена е цялостна енергийна ефективност – топлоизолация, ремонт на..