Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кадрите ни в туризма работят качествено

Около 280 000 са българите, които ще пътуват по Великден, почти толкова са туристите в началото на май по време на Гергьовден, каза за Радио Пловдив, председателят на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов. Над 100 000 българи са излезли през първото тримесечие в чужбина в сравнение с миналата година.

По време на пролетния туристически сезон се очакват около 1,1 млн. чуждестранни посещения в страната. Това са големите християнски празници по Великден, също така гергьовските и майските празници. 

Ето какво още каза за Радио Пловдив Румен Драганов:

„За празниците ще бъда със семейството. Ще имам много гости от цял свят. Събрали сме се за Великден, ще бъде весело.

Българите много пътуват през последните години, сега няма да бъде по- различно. Около 15 000 туристи ще посрещнат черноморските ни курорти. Около 5 000 ще дойдат от Румъния, българите са 7 000. Много интензивно ще работят големите ни комплекси и къщите за гости.

Степента на обслужване е висока. Миналата година 10.5 мил. чужденци са влезли в страната . Няма нито едно съществено оплакване от туроператор, нито публикация в европейската или световна преса. Това означава, че имаме капацитет. Доказано е, че изнасяме много кадри, които работят качествено.” 

Интервюто с Румен Драганов е в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Теодор Славев

Протестите са оздравителни за обществото и политиците

Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес"  потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика.   " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за  политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..

публикувано на 22.07.25 в 11:00

Финалните проучвания в пещера "Чая" започват от 4 август

Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов .  Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..

публикувано на 22.07.25 в 09:45
Божидар Божанов

Хората на улицата очакват да има правосъдие за всеки

Протестите в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев, са продиктувани от това, че прокуратурата, Антикорупционната комисия и като цяло правоохранителната система в страната, очевидно действат като бухалка по конкретни политически проекти. Това заяви в интервю за предаването "Точно днес" на Радио Пловдив съпредседателят на "Да, България"..

публикувано на 21.07.25 в 10:31
Татяна Буруджиева

Опозицията не може да предложи алтернатива на управлението

„Големият проблем за стабилността на правителството на Росен Желязков е в действието на два основни фактора. Единият фактор, е липсата на всякакъв интерес, желание и дори моментна нагласа, в който и да е от партньорите в управляващата коалиция, а и в мнозинството в НС, да свали това правителство и да тласне страната страната към предсрочни..

публикувано на 21.07.25 в 10:11
Кметът на Сопот Станислав Стоенчев

В Сопот решават проблема с водата заедно с ВиК и бизнеса

Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев.  Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..

публикувано на 18.07.25 в 10:51