Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ботев победи Верея с дузпа накрая

Ботев (Пловдив) си тръгна с победа от Стара Загора, след като победи домакините от Верея с 1:0 през над 1 500 приврженици от Пловдив, които бяха изпълнили Трейс Арена до краен предел. "Жълто-черните" се разписаха в самия край на мача чрез Тодор Неделев от дузпа, изработена от резервата Омар Косоко, който бе повален от Владимир Зафиров в добавеното време. 

"Канарчетата" не се отказаха да търсят добър резултат в първия двубой до края на мача, за разлика от домакините, които се затвориха през втората част и разчитаха повече на рушене на играта. През първото полувреме Верея бе по-активният отбор на терена, но добрите намеси на Георги Георгиев запазиха вратата на Ботев суха.

В 70-ата минута феновете събориха оградата, но бяха усмирени от по-миролюбивите от агитката и до прекратяване на мача не се стигна.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Цял отбор напуска Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив даде актуална информация относно напускащите футболисти след края на сезона. Уважаеми локомотивци, Представяме на вашето внимание актуална информация след края на сезон 2024/2025. Локомотив разтрогна по взаимно съгласие с: – Диого Абреу – Тобиас Бьорнщад – Марсилио – Божидар Костадинов Договорите на следните футболисти..

публикувано на 31.05.25 в 20:42

Локомотив победи втородивизионния Марек с 3:0 в решителен бараж на "Лаута"

Локомотив  ще играе елитен футбол и през следващия сезон на Първа лига. Селекцията на Душан Косич не допусна  сензация на "Лаута" и с лекота победи  с 3:0  финиширалия под №4 във Втора лига тим на Марек.  Срещата започна с домакински натиск. В 8-ата минута Парвиз Умарбаев стреля в аут от много добра позиция за гол. Локомотив бе получил фаул пред..

публикувано на 30.05.25 в 21:32

Кристиан Василев ще гребе на финала в Пловдив

Най-добрият български гребец Кристиан Василев се класира за финал А в дисциплината скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Пловдивчанинът завърши на трето място в своя полуфинал и така в неделя ще спори за разпределението на медалите.  Василев бе в пети коридор във втория полуфинал и завърши с време от 6:43.58 минути, като..

публикувано на 30.05.25 в 18:01

Националите ги очаква празен стадион в Пловдив

Националният отбор на България ще се събере на лагер в неделя, 1 юни, в НФБ “Бояна", където ще стартира с подготовката си за предстоящите приятелски срещи с Кипър (6 юни в Пловдив) и с Гърция (10 юни на о-в Крит). В четвъртък, 5 юни, на стадион “Христо Ботев" в Пловдив ще се състои официалната пресконференция преди двубоя с Кипър, която ще стартира в..

публикувано на 30.05.25 в 17:58

Василев се класира за полуфинал на скиф на Европейското

Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на Европейския шампионат по гребане за мъже и жени в Пловдив. Българинът, който е 14-и от Олимпийските игри в Париж през миналото лято, завърши на второ място в своята серия и така продължава напред в надпреварата. Василев бе в пети коридор в четвъртата серия и записа време от 6:41.55 минути, като..

публикувано на 29.05.25 в 17:38