Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още от цветовете "Точно днес"

| обновено на 24.04.17 в 17:23
Картини на Анастас Константинов
Снимка: Ж.Танчева, Радио Пловдив

Пловдивските учени, творци и анализатори ще участват в програмата на Радио Пловдив от 6 до 9,30 часа.

Две нови идеи, търсят развитие в града на тепетата - до края на април приключва първата фаза от проекта "Дигитално културно-историческо наследство на община Пловдив", предстои да научим какво ще се дигитализира от богатото ни наследство.
Български екип, успя да пребори конкуренция от 28 държави и със спечелените пари вдига научен център в Пловдив. Общината им предостави 25 декара. Младите пловдивски учени спечелиха директно от Европейската комисия 15 милиона евро. Разказва единият от създателите на Центъра по растителна системна биология и биотехнология доц. Милен Георгиев.

За пловдивската връзка от веригата Сашо Дончев - Сотир Цацаров - Георги Гергов ще говорим с анализатора Тихомир Безлов, който ще опише вероятните сценарии за реакции на част от "червените олигарси". 
За диалозите в БСП, след подадената оставка от националното ръководство на Гергов търсим коментари за реакциите в партията и възможните решения. Борис Попиванов, политолог с прогноза за скандала заради, който има протести от някои граждански и политически формации.

Очаквайте и разговор с журналиста Светослав Терзиев, който ще прогнозира втория тур от надпреварата за президентския вот във Франция.

След 9 часа - в зона "Култура" наш гост ще бъде художникът Анастас Константинов, който открива изложба в софийската галерия "Лик". 
Публиката и ценителите ще видят картини от експозицията със заглавие „Свръх динамичност на цветовете“, в която ще бъдат показани и най-новите живописни платна, рисувани между 2016 и началото на 2017 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 29.03.25 в 08:44

Борис Стоилов в „Добро утро, ден“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..

обновено на 22.03.25 в 09:30

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

Архивистите отбелязват професионалния си празник

Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..

обновено на 19.05.23 в 12:02