Въвеждането на пръстов отпечатък като начин да се контролира достъпът до болнична помощ бе добро намерение, но бе съпътстван от доста неуредици и проблеми при прилагането му.
Според нея проблемът е комплексен и съвсем не е в парите - "едва ли би струвало повече от 15 млн. лв., а ще има и европейско финансиране за въвеждането на електронното здравеопазване".
Липсата на добре структурирана схема, която да се следва, и политическа воля е по-големият проблем. Смятам, че кабинетът "Борисов 3" има политическа воля това да се случи. Ще търсим консенсус и сред колегите от другите политически сили, коментира депутатът от ГЕРБ.
Трябва да се търсят възможности да се стабилизира здравната система и да се намерят различни източници на финансиране, за да може да се прилагат новите варианти за лечение, допълни д-р Дариткова.
Тя коментира и огромния дисбаланс при заплащането на различните медицински специалности. Порочното заплащане на клиничните пътеки доведе до дефицит на някои специалности. Логично, добре платените като кардиология и ортопедия са предпочитани за специализации, а недофинансираните като анестезиология, патоанатомия, педиатрия води до недостиг на тези специалисти.
Смятам, че въвеждането на диагностично обслужвани групи, както и предстоящият дебат за заплащането на всички специалисти, не само на лекарите, а и на медицинските сестри и другите медицински специалисти ще реши проблема и ще помогне да преодолеем кадровия дефицит, каза д-р Даниела Дариткова.
Цялото интервю с депутата от ГЕРБ е в прикачения файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..