Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пеещата в ТИР студентка влиза в затвора за наркотрафик

Върховният касационен съд потвърди решение на Апелативен съд – Пловдив, с което трима наркодилъри, зарибявали студенти  и ученици в Пловдив,  влизат в затвора.  

Сред тях е и студентката от Аграрния университет Людмила Андонова, чието наказание обаче се намалява от три на две години лишаване от свобода, което при това ще изтърпи на по-лекия „общ режим“.  

Присъдите на двамата и съучастници - Любомир Георгиев и  Драгомир Амбарев остават непроменени – по три години затвор. 

Тримата са въртели търговия с наркотици за десетки хиляди лева, използвайки колите и апартаментите си за склад на “стоката“. 

Единият от тях, любовник на Людмила, я снабдявал с дрога, която тя разпространявала в студентските общежития, където е била настанена. 

При разследването се разкри, че младата жена се е радвала на голяма популярност сред състудентите си, като дилър главно на марихуана. 

Освен това, Людмила стана известна с клип в интернет, където кара тежък ТИР и пее популярен сръбски чалга хит. 

Тримата са наказани и с глоба от по 5 000 лв. на всеки. 

Решението на ВКС е окончателно и не подлежи на обжалване и протест. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Вандали обгазиха с лютив спрей заведение и магазин в Пловдив

Два случая на вандалски прояви с лютив спрей притесниха посетителите на нощно заведение в "Капана" и служителите на хранителен магазин, аптека и ресторантант на ул. "Капитан Райчо". След полунощ в заведение в "Капана" се е разнесла силна неприятна  и задушлива миризма и клиентите масово са излезли навън с насълзени очи и затруднения в дишането...

публикувано на 22.11.25 в 16:15

Животът е най- големият ни дар, обща отговорност е да го пазим на пътя

В Пловдив бе открита благотворителната изложба на финалистите от националния конкурс за рисунка с послание "Шофирай със сърце и разум. Пази живота. Някой ни чака. Някой ни обича". Тя е част от кампанията "Шофирай със сърце и разум" на Фондация "Ани и Явор: Ключът е любовта".  18 рисунки, две от които на загиналите с апешеходна пътека..

публикувано на 22.11.25 в 13:38

Водата в пазарджишкото село Хаджиево остава негодна за пиене

Пазарджишкото село Хаджиево остава без питейна вода, тъй като  работата по подмяната на стария тръбен кладенец е затруднена.  Към момента вода по чешмите има, но тя е с влошени качества и не трябва да се ползва за пиене. Водата в Хаджиево е негодна за пиене заради манган Седмица след забраната за питейни нжди, реултатите от чешмите показват, че..

публикувано на 22.11.25 в 11:27

Монтират фотоволтаици на 10 социални заведения в Пазарджик

Община Пазарджик спечели проект за изграждане на фотоволтаични системи и модернизация на социалните услуги.  Проектът се финасира по Плана за възстановяване и устойчивост с 973 092,68 лева и ще бъде реализиран в 10 заведения за специализирани социални услуги. Основната цел на инвестицията е подобряване на енергийната ефективност, ускорена..

публикувано на 22.11.25 в 11:12

ПП-ДБ искат дигитални фишове от общинската полиция в Пловдив

Да се въведе система за дигитализиране на фишовете, издавани от общинската полиция в Пловдив за нарушения по Закона за движението по пътищата. Това предлагат съветниците от   "Продължаваме промяната – Демократична България" с внасянето на питане до кмета Костадин Димитров.   Според  съветника Борислав Матеев това е наложително заради..

публикувано на 22.11.25 в 09:40