За трета година в събота и неделя Пловдив е домакин на Дефилето „Вино и гурме“, най – популярното по рода си събитие в България.
В дните на Дефилето – 6-ти и 7-ми май, пловдивчани и гостите на града могат да се насладят на рекорден брой кулинарни изкушения – над 300, които ще бъдат съчетани с повече от 50 вида български вина на 19 водещи винопроизводители от страната. Осем са емблематичните места в Стария Пловдив, в чиято неповторима атмосфера ще се проведат дегустациите. На всяко място ще се опитват съчетания на вино и храна, приготвени специално от 12 водещи Шеф готвачи.
И в двата дни дегустациите започват в 12 часа и продължават до 20 часа. Желаещите могат да участват, купувайки си жетони във всяка къща, в която се предлага дегустация. Всеки жетон дава право на една дегустация, а кулинарните изкушения ще се предлагат на цени между 1 и 5 лева. По броя на продадените жетони ще се направи класация за интереса на публиката към винарските изби, участващи в Дефилето.
За два дни Старият Пловдив се превръща в най-привлекателното у нас място за почитателите на добрите вина и ценителите на качествените храни. Богатата съпътстваща програма ще даде възможност на посетителите да се запознаят с историята и културата на Пловдив.
От охранителната фирма "Трафик Секюрити“ излязоха с изявление, в което посочват, че тримата задържани за побоя над четирима мъже пред пловдивско заведение на 30 април са досегашни служители на фирмата, които след инцидента са били уволнени. Инцидентът е възникнал на неохраняван от фирмата обект и извън работното време на лицата, за които се..
Пазарджишкото село Паталеница е единственото в региона, в което на този ден агнетата се пекат колективно. Обичайно на Гергьовден се изпичат над 600 агнета. На 6-ти май Паталеница се изпълва с хора. За местните хора това е курбан за здраве и закрила. "Имаме и много именици". "Аз не помня, откак съм се родил, вече 90 години вървя, всяка..
Православна църква почита днес паметта на свети Георги Победоносец - с богослужения в храмове и манастири в цялата страна. Светецът е покровител на земеделците, овчарите и стадата, както и олицетворява храбростта. Църквата възпява св. Георги като Победоносец заради претърпените страдания за вярата, а подвигът му е вдъхновяващ образец за..
Музеят на авиацията ще отбележи Деня на храбростта и Празника на Българската армия с вход свободен, безплатен музеен тур и активности за деца. Гостите ще имат възможността да разгледат постоянната вътрешна и външна експозиция, както и най-новата изложба „Да мечтаеш Космоса“, с рисунки на военния пилот Михаил Григоров. Ще се проведе тематичен..
До месец в пловдивската Областна администрация ще бъде внесен проектът за следващия етап от реконструкцията на Голямоконарско шосе. Съветниците от община „Марица“, на чиято територия е трасето, одобриха на последната си сесия 50 000 лева, с които да бъдат платени на „Напоителни системи“ три имота, попадащи в зоната за разширение на пътя...