Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тежка катастрофа край Песнопой затвори пътя Пловдив - Карлово

Тежка катастрофа затвори  движението по пътя Пловдив – Карлово. Инцидентът е станал малко след 17 часа след като челно са се сблъскали два автомобила. На мястото на проишествието има екипи на пожарната, тъй като при удара двамата шофьори са бокирани в автомобилите.

Двата автомобила са се ударили в района на село Песнопой. Едната кола, която е  със старозагорска регистрация,  е управлявал  21 годишен младеж. С него са пътували,  жена на 24 години и малко дете.  

Шофьорът на другата е на 38 години. В нея са били и две деца на 9 и 12 години. 

По първоначални данни тежко пострадали са двамата шофьори. Лекарски екипи оказват първа помощ на място на останалите пътници. 

От областната дирекция на МВР предупреждават , че до приключване на огледите и изясняване на причините за катастрофата  пътят ще остане затворен. 

Обходният маршрут е Пловдив – разклона за Калояново, Хисаря, Михилци , Карлово.                           




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

От тази вечер до вторник плащаме сметките за ток само по банков път

EVN България обновява системата си за обработка на данни. От тази вечер до 6 часа на 23 септември абонатите на EVN ще могат да заплащат сметките си за ел. енергия само по банков път. Причината е, че дружеството обновява системата си за обработка на данните. Периодът за обновление на системата е избран така, че да обхване неработни дни с цел да се..

обновено на 19.09.25 в 07:33

Разясняват въвеждането на еврото в Асеновград и Чепинци

Информационна среща, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, ще се проведе с в Асеновград.  Целта на кампанията е гражданите да получат ясна, подробна и достоверна информация за основните етапи и срокове от процеса по въвеждане на еврото. В смолянското село  Чeпинци  представители на „Български пощи“..

обновено на 19.09.25 в 07:32

"Тайни градини" с канабис откриха в Черногорово и Динката

Криминалисти от Пазарджик разкриха нарко оранжерии в селата  Черногорово и Динката.  В Динката са открити 63 растения канабис с височина от 1.6 до 2.1 метра. Иззети са общо 277 килограма зелена маса.  Освен това органите на реда открили и 19.7 килограма суха марихуана от глави и съцветия. Цялото количество дрога е за над 590 хиляди лева е иззето...

публикувано на 18.09.25 в 16:39

Жена с тротинетка блъсна възрастен човек в Карлово

Възрастен пешеходец е блъснат от електрическа тротинетка в Карлово, а след инцидента е настанен в болница в Пловдив. 75-годишният мъж е ударен от 34-годишна жена с тротинетка докато пресичал пешеходна пътека. Жената също е с пострадала и е с охлузвания на крайниците. Оказана й е медицинска помощ на място.  И двама велосипедисти са в..

обновено на 18.09.25 в 16:26

МБАЛ "Свети Мина" получи зелена светлина за нов заем от 4 млн. лв.

След продължителна дискусия в Общинския съвет МБАЛ „Св. Мина“ получи разрешение да изтегли 4 милионен заем от ББР за ремонт на сградата и закупуване на медицинско оборудване.  Предложението бе одобрено предложението с 25 гласа „за“, 3-ма „против“ и 13 „Въздържал се“.  То влиза за втори път на сесия на местния парламент, след като на предишното..

публикувано на 18.09.25 в 16:06