Ентусиасти от Пловдив и 38 български града се включват тази година в парада на Безсмъртния полк. Началото на шествието е от 11:00 часа пред Дом на културата „Борис Христов”.
В официалната церемония от 13 часа пред паметника на Альоша ще се включи Посланикът на Русия у нас Анатолий Макаров.
От 12,30 от улицата пред р-т „Малък Бунарджик“ ще има осигурени бусове, които да извозват по-трудноподвижните граждани и гости към върха.
Всеки ще може да разгледа полевата кухня, военната палтака и оръжейни експонати, които ще са изложени на площадчето в подножието на стълбите към Альоша. Организаторите са осигурили възможност за изкачилите върха да опитат истинско фронтовашко меню, с което са се изхранвали войниците, по време на Втората световна -купичка гречка, сандвич и чашка с водка.
Полевата кухня и оръжейни експонати ще бъдат изложени на площадчето в подножието на стълбите към Альоша.
Заря със 72 огнени салюта ще украси небето над Альоша на Бунарджика в чест на Деня на Европа и на победата над фашизма. Светлинното шоу е от 20 часа днес.
В пазарджишката община Лесичово започват информационни дни за превенция на домашното насилие. Кампанията е под патронажа на кмета на общината инж. Серьожа Лазаров и се осъществява съвместно с Фонд за превенция на престъпността ИГА. В рамките на два месеца ще бъдат проведени информационни дни в селата Динката, Калугерово, Лесичово и Церово, като..
Денталното лечение на 6-годишния Ангел е било извършено в специално оборудвана операционна зала, предназначена за стоматологично лечение под обща анестезия и от екип с дългогодишен и успешен опит в тази дейност. Това се посочва в позиция на пловдивската частна клиника "Медикус алфа", където преди месец момчето почина. Дете е починало при..
Над 200 метра от Плоската могила са проучени до момента от археолозите, които работят под бул. "Брезовско шосе" в Пловдив. Работим по 15-и пореден сектор от север на юг, разказа археологът Стоян Иванов, зам.-ръководител на проучването. Археологическите разкопки се провеждат за четвърта поредна година, като те следват работата на фирмата изпълнител по..
1000 лева награда за разпознаването на крадец обяви в социалните мрежи собственик на търговски обект в Пловдив. Мъжът разбил офиса и откраднал портфейла на собственика, оставен в касата, снощи след 22.30 часа. "1000 ЛЕВА НАГРАДА ако някой разпознае тигърчето, което разби офиса ми и открадна портфейла ми на 03.05.2025г. в 22:31 часа", пише Аргир..
Студът и снегът през март попариха черешовите дървета и на много места реколтата е напълно унищожена. Това, разбира се, поставя въпроса за цената - в момента килограм череши на различни места струва между 50 и 60 лева. В местността Черна нива Кирил Димитров отглежда около 3300 дръвчета череши, но от тях очаква да набере не повече от 300 черешки...