Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тотев и Инчев откриха обновена улица, инспектираха строежа на детска градина

42-метров изцяло обновен  участък от ул. „Борис Шивачев“ в район „Южен“ откриха официално кметът на района Борислав Инчев и пловдивският кмет Иван Тотев.

В ремонта са вложени 60 хиляди лева, с които на практика е изградена нова улица, посочи Борислав Инчев. Той обясни, че по план това продължение на ул. „Борис Шивачев“ трябва да се свърже с продължението на ул. „Македония“, но това ще стане след отчуждаването на терен от близо 120 квадратни метра. 

За целта е необходимо решение на Общинския съвет и включване на терена в годишната програма на общината за отчуждаване, уточни районният кмет. 

Снимка

10 години е гаранцията, която строителят дава на обновения участък на ул. „Борис Шивачев“, каза Борислав Инчев и обясни, че на улицата е поставена трошено-каменна настилка с уплътняване, изградени са шест дъждоприемни шахти, монтирани са три стълба за улично осветление, оформени са 9 места да паркиране, обособена е зона за безопасност с анти паркинг колчета и са оформени тротоари на две нива. 

Първата копка за ремонта направихме на 20 март, сега вече откриваме напълно ремонтираната улица, посочи още Борислав Инчев.

Снимка

Заедно с кмета на града Иван Тотев той инспектира и строежа на новото крило на детска градина „Ралица“ в квартал „Коматево“. Двуетажната сграда трябва да бъде завършена през септември и там да се настанят 100 деца – две групи за детска градина и две яслени групи. 

Ще има топла връзка между двете крила, а 71-но деца, които сега са настанени в дървени бараки тип „Пионер“ от 72-ра година, ще бъдат разположени в модерното крило, съобщи Борислав Инчев. Той обясни, че на новото крило ще бъдат монтирани слънчеви панели, които ще осигуряват топлата вода в градината.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кола изгоря на АМ "Тракия" край Пазарджик

Лек автомобил „Хюндай“ изгоря на автомагистрала „Тракия“ в района на 93-я километър по посока София. Сигналът е получен малко преди 15 ч. на тел. 112.  По първоначални данни става дума за автомобил, който е пътувал от Пловдив към столицата и се е самозапалил в движение. Водачът е успял да спре колата в аварийната лента.  Незабавно на мястото са..

публикувано на 10.03.25 в 16:34

Общината вече не плаща наем на Гергов за разсадника, премести го на свой терен

Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев.  Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..

обновено на 10.03.25 в 12:47

Санират още 32 блока в Пловдив

32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов.   В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове.  За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..

публикувано на 10.03.25 в 12:28

В Пазарджишко пак арестуваха пияни и дрогирани шофьори

Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик.  По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици.  Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..

публикувано на 10.03.25 в 12:13

Кметът на Пловдив уволни заместничката си Женя Петкова

Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника.  Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..

обновено на 10.03.25 в 11:52