18 нарушения на Закона за движение по пътищата констатира пловдивската полиция в първата вечер от абитуриентските балове. Показването през прозорците и люковете, както и сядането върху рамките на вратите са заснети с мобилни камери за видеоконтрол и предстои да бъдат наложени съответните санкции, предвидени в Закона.
През изминалите 24 часа не са регистрирани пътни произшествия с участието на абитуриенти. При проверки за безопасност на движението са спрени общо 87 моторни превозни средства. Установени са 113 нарушения, за които са издадени актове и глоби с фиш.
От областната дирекция на МВР информират, че са взети необходимите мерки за обезпечаване на обществения ред и безопасността на движението и недопускане на престъпления от общ характер по време на абитуриентските балове.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..