Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Четири години след ДАНСwithme - битката за нормалност продължава

Тази вечер в редица градове на страната предстоят прояви, които ще ознаменуват четиригодишнината от началото на протестите срещу назначаването на Делян Пеевски за шеф на ДАНС през 2013 г.  


Сега към лозунгите срещу олигархията се добавят и призиви за реална правосъдна реформа, създадоха се, оттогава, нови партии и неправителствени организации, като голяма част от тях акцентират именно върху случването на реално правосъдие в България. 

Защо тези протести обаче днес са видrмо вяли и малобройни?  

Има натрупана умора у хората,  коментира това  развитие Йовко Ламбрев, предприемач, IT експерт,  един от активните организатори и участници  в протестите преди 4 години и  насрочените за тази вечер. 

Когато повториш едно и също действие десетки пъти и виждаш вече безразличие – това уморява, казва той. Затова, трябва повече да се стараем и да си повярваме. Това е битка за нормалност! 

Ако не вярваме в институциите, значи има голям проблем в обществения договор, който не работи нормално у нас.  Имаме ключова задача – да променим „Системата“. 

Важно е да привлечем повече хора, партии и организации, да убедим останалите, че трябва да се включат, апелира Йовко Ламбрев. Нужно е активизиране на демократично мислещите хора в България.  

Надяваме се, последните четири години да не са отишли на вятъра, коментира активистът.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Николай Няголов в „Добро утро, ден!“

Известният у нас и в чужбина художник Николай Няголов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Роден е в Ловеч. Завършил е Националната гимназия за приложни изкуства в Троян, специалност „Керамика“. Висшето си образование завършва във Великотърновския университет, със специалност „Графика“. Животът обаче го отвежда в Пловдив,..

обновено на 07.06.24 в 19:18

Инвестициите в книги води до икономически просперитет

„ Книгите пътуват и отиват при хората, за да могат хората да си спомнят за книгите и да ги четат. Защото когато четат повече, могат да взимат информирани решения, не се поддават на манипулации, развиват критично мислене и въобще така се грижим за икономическия просперитет. Защото инвестициите в книги, образование и четене имат обективна..

публикувано на 07.06.24 в 17:14

Кампанията в мрежата съвсем заглуши социалния диалог

Две по - значими тенденции в предизбаната кампания за изборите н 9 юни открои Никола Тулечки от Обединението за честни избри /ОЧИ/.  Едната е негативната, в която лидерите говорят защо НЕ трябва да се избере противниковия политик, а другата е към разколебаване на активността за гласуване. Второто е доста по - притеснително, смята Тулечки, според когото..

публикувано на 07.06.24 в 10:37
Доц. Николай Каканаков, заместник-директор на филиала и доц. Митко Шопов, декан на факултета по Електроника и автоматика (от дясната страна)

Петима кандидат-студенти за място в компютърни системи

Има завишен интерес към специалностите на филиала в Пловдив, на Технически университет - София. Това съобщиха от ръководството на вуз-а, по повод на старта на кандидат-студентската кампания.  През тази година ще бъдат приети 400 бакалаври редовно и 100 задочно обучение, магистрите ще са 150, само в редовна форма. Студенти ще се приемат в общо..

публикувано на 06.06.24 в 11:31

Ако изборите 2 в 1 са честни, ще има много изненади

„ Почти сигурно е, че има много скрит вот. Социологията в момента не може да ви даде картина, защото има много хора, които не желаят да споделят за кого ще гласуват, тъй като усещат, че държавата ни се намира в строга цензура. Хората не искат да си споделят политическите позиции, най-малко пък за кого ще гласуват. Аз съм сигурна, че ако..

публикувано на 06.06.24 в 10:35