Прокуратурата е образувала бързо производство срещу 18-годишния Стоян, задържан след проявена агресия в центъра за „Спешна помощ“ в Калояново тази нощ.
Проявата му е квалифицирана като хулиганство и младежът е задържан в ареста за 24 часа. Предвиденото от закона наказание за тази проява е лишаване от свобода до две години или пробация, както и обществено порицание. Следващата седмица случаят ще бъде внесен за разглеждане в съда, съобщи пред Радио Пловдив говорителят на Районната прокуратура в Пловдив Атанас Илиев. По думите му, вероятно арестът няма да бъде удължаван.
Инцидентът е станал около 22 часа тази нощ, когато след употреба на значително количество алкохол група млади роми пристигнали във филиала на „Спешна помощ“ в Калояново. Те потърсили медицинска помощ, тъй като при веселбата един от тях решил да счупи бутилка в главата си и пострадал.
Момчето било контактно и адекватно, без данни за загуба на съзнание, но много пияно, както и останалите от групата, обясни пред Радио Пловдив директорът на Центъра за спешна медицинска помощ в Пловдив д-р Иван Стойнов.
При появата на медицинската сестра един от компанията се засилил и счупил с ръка стъклото на входната врата. Изплашената медицинска сестра успяла да се отдръпне и да заключи металната решетка на вратата. След това излезли дежурният лекар - д-р Ахмед Мусави и шофьорът на линейката.
На пострадалото момче, което било с лека рана на главата, е оказана първа помощ. След това го откарали с линейка до УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив за хоспитализация с диагноза контузия на главата и комоцио.
Докато траел прегледът останалите пияни младежи от групата продължили да вилнеят – един от тях - 18-годишният Стоян, дори скачал по предния капак на колата на медицинската сестра.Няма пострадали хора заради бързата намеса на дежурните полицаи от Хисар.
За щастие, няма и упражнена физическа агресия върху екипа на Спешна помощ в Калояново – д-р Ахмед Мусави, медицинската сестра и шофьорът на линейката, но им остава преживения страх и стрес, уточни д-р Иван Стойнов.
На сградата са нанесени са материални щети – счупена е вратата на спешния филилал, допълниха от пловдивската полиция.
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..
Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..
Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..
Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева. Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Светлозар Патарински..