Предложението за законопроект за смесена избирателна система, който беше приет от НС на БСП през почивните дни, трябва да бъде обсъден със структурите по места.
Предложението предвижда броя на депутатите да остане 240 - 120 да са мажоритарни и 120 пропорционални.
Търновалийски подчерта, че смесената избирателна система е по-реална за изпълнение и въвеждане. Тя ще отговори и на очакванията на българските граждани за мажоритарен елемент в изборите. Всички сме наясно, че предложеното в референдума на Слави Трифонов няма как да бъде изпълнено. И няма как да имаме 240 мажоритарно избрани народни представители. Няма как на 100% всички кандидати да бъдат избрани мажоритарно, допълни Търновалиски.
Секретарят на ПГ на БСП коментира и обещанията на Корнелия Нинова за създаване на партийна телевизия. Една телевизия се финансира трудно, но явно ръководството има идея как да се случи това. Тя няма да бъде в Пловдив. Мястото и е в столицата, допълни още той.
Търновалийски приветства и идеята за чинията на Бузлуджа, но не скри и опасенията си, които са свързани с финансовия ресурс.
Разохдите стават доста. И за телевизия, и за паметника на Бузлуджа, а също и предложението за намаляване на партийната субсидия на 5-6 лева...Но се надявам и вярвам, че ръководството е направило разчети на тези разходи, допълни Георги Търновалийски.
Цялото интервю с Георги Търновалийски можете да чуете в звуковия файл.
В Световния ден на психичното здраве 10 октомври говорим открито за тревожността като ежедневие. И макар че 60 от всеки 100 българи имат психични проблеми, окуражаващо е, че бариерата на стигмата върху психичното здраве постепенно се вдига. Трамплинът бе COVID-кризата, след която бележат ръст депресиите, паническите разстройства, деменциите (и то..
Колко сериозна е кризата с публичните финанси? Възможно ли е отново да бъде прикрит рекордният бюджетен дефицит на страната ни? А рискът от дългова спирала? Предизвикателствата пред „Бюджет 2026“ – първата за България финансова рамка в евро коментира икономистът Димитър Чобанов от Института по икономики и политики в УНСС. Той посочи, че..
Събират средства за спешен ремонт на църквата „Свети Архангел Михаил“ в Дълго поле, която е на почти век. Покривът й от дълги години е компрометиран и има нужда от основен ремонт, за да се запазят стенописите и иконите. До момента са правени частични, козметични ремонти, обясни отец Янко. За целта са необходими 40 000 лева. Събрана е само..
Организацията за извънредните избори зда общински съветници в Пазарджик в неделя, 12 октомври, върви по график, каза за Радио Пловдив Стефан Димитров, председател на ОИК Пазарджик. Той съобщи, че има постъпили сигнали за нерегламентирано поставяне на агитационни материали и два сигнала за купуване на гласове, които са препратени към прокуратурата...
Липса на добиви заради сушата; източена вода от язовирите заради ВЕЦ-ове, които са собственост на политици и депутати; липса на пазари - това са само част от причините всички в сектора зърнопроизводство да сме пред фалит . Няма вода за напояване, тъй като през зимата, когато токът е скъп, водата се източва през частните ВЕЦ-ове,..