Няма крaтък отговор защо напрежението стигна до тук, но хубавото е, че пикът като че ли отминава. Изтече мътната вода, хората вече успяват да кажат каквото имат да споделят и с властта, и с обществото.
Анализ на последните събития, аналогиите с други подобни места и сюжети прави Грета Дженева – журналист, дългогодишен кореспондент на вестник „Марица“ от Асеновград, сега собственик на фирма за публични комуникации.
Самият протест не е непознат като формат, хубавото е, че силите на реда и разумът надделяха. Ако фокусът на вниманието обаче остане върху „овладяването на огъня“ протести като този ще има още - смята тя.
Опасното според нея - обществото се радикализира - и българи, и цигани, и медии, и социални мрежи...
Интернет направи възможно всеки да каже каквото иска, включително да насърчава към провокации, а това е опасно. Имаше неофашистки призиви.
Законът трябва да влезе в компютрите, територията там е открита и все по- опасна.
Поводът се изгуби, но и слуховете помогнаха да тръгне недоволство в такава посока - настръхнали от полупроверени информации хора тръгнаха едни срещу други, припомни Грета Дженева.
Напластеното усещане е, че инцидентът не е събран като фактология в пълния му обем и тя се дължи, включително и за да се накажат виновните.
Случаят показва, че интеграцията е пробита. Все по- важно е всички да видят, че законът е за всички. Ако има незаконни постройки - да ги бутат, но някой попита ли дали тези хора там обитават точно тези къщи, каква въобще е връзката. Първите информации за презастрояването е от 90-тте, бумът беше 2000 година, но до ден днешен нищо не съборено...Същото е и с адресните регистрации.
Циганите не са си измислили гетата, вратите в закона, те се възползват от това, което беше позволено от други.
"И я превърнаха в пустиня. И нарекоха това мир." С този цитат от Тукидит п олитологът от Софийския университет проф. Татяна Дронзина коментира пред Радио Пловдив преговорите между САЩ и Русия за примирие в Украйна. Тя изрази притеснение, че до този момент Украйна не получава гаранции за сигурност отникъде. Това е една търгашеска..
"По-трудната задача при въвеждането на еврото вероятно ще е да убедим българските граждани, че това е това е по-добрият избор за тях самите, отколкото управляващите да убедят отговорните за членството европейски институции", смята икономистът Георги Стоев. Наскоро той обяви в профила си във Фейсбук готовост да отговаря на въпроси на интересуващи се за..
Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..
Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..