Възрастна жена изтегли 12 хиляди лева и ги остави на мним полицай.
Потърпевша от поредната телефонна измама е 70-годишна пловдивчанка. Тя разговаряла по телефона с непознат, който й се представил за разследващ полицай. Обяснил, че работи по разкриването на неправомерни транзакции на пари и казал, че престъпниците ще теглят от сметката й.
Мнимият полицай поискал пенсионерката да изтегли парите от банката и да му ги предостави временно, до залавяне на престъпниците.
Жената била убедена, че помага на полицията и изпълнила телефонните указания – оставила голямата сума пари под пейка в градинка до Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.
Поредният сценарий на телефонна измама по известната вече схема за „съдействие“ на полицията се разиграл в петък, но чак в понеделник жената разбрала, че е измамена и подала сигнал във Второ районно управление. По случая е образувано досъдебно призводство.
Областният управител Христина Янчева върна като незаконосъобразно решението на Общинския съвет в Пловдив, с което се улеснява промяната на статута на общинвските земеделски пътища - от черни насипи до постоянни с твърда настилка. Решението позволяваше на инвеститорите строителство достъп до строителните им обекти без нужда от допълнителни..
Полети от летище Пловдив до Братислава стартират през ноември, съобщи кметът Костадин Димитров. Те ще се обслужват от авиокомпания Wizz Air и ще се осъществяват два пъти седмично. Очакванията са новата авиолиния да допринесе за привличането на нови туристи в Пловдив, смята заместник-кметът Пламен Панов. Припомняме, че тази година се открива и още..
Пловдив вече е на пето място по размер на средната месечна работна заплата сред 28-те области в страната. Това сочат данните от Териториалното бюро на Национания статистически институт за второто тримесечие на годината. С 2197 лева средно възнаграждение градът се нарежда след столицата (3 489 лв.), София-област, Варна и Враца, а на последно място в..
Приключи проектът за осигуряване на питейна вода в асеновградското село Червен. Новото съоръжение вече е разположено в землището на село Долнолслав. Преди дни беше монтирана помпата за добив на водата и изпращането ѝ към водохранилището на Червен. Оттам, гравитачно, ще се спуска по водопровода към жилищните сгради. Следващата стъпка е..
Временна организация на движение се въвежда от днес по западното платно на бул. „Васил Априлов“ заради ремонта в участъка между кръстовището с бул. „Шести септември“ и моста над река Марица. Реконструкцията на източното платно налага спирането на движението към подхода за слизане от западната част на бул. „Васил Априлов“ към бул. „Марица - юг“...